اخبارامنیتTOP

جلسۀ سرقومندانی اعلی قوای مسلح  به ریاست رییس جمهوری، برگزارشد

کابل/۲۰ قوس/باختر

جلسۀ سرقومندانی اعلی قوای مسلح به ریاست محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان عصر دیروز در ارگ برگزار شد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،ابتدا رییس جمهوری، به روح شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی و افراد ملکی که در حملات اخیر دشمن به شهادت رسیده اند، اتحاف دعا کرد و گفت که قربانی های نیروهای امنیتی و دفاعی ما برای حفاظت از وطن، مردم و نسل های آینده صورت می گیرد، تا در فضای آرام و مطمئن زندگی کنند.

سپس وضعیت عمومی امنیتی کشور مورد ارزیابی قرار گرفت و مسوولان بخش امنیتی و دفاعی، گزارش شان را در مورد سطح تهدیدات و حملات طالبان بر نقاط مختلف کشور و برنامه های ارگان های امنیتی و دفاعی بخاطر دفع و طرد آن، ارائه کردند.

بعد در خصوص تدابیر امنیتی در شاهراه ها که مسافران از سوی طالبان مورد تهدید قرار می گیرند، پاکسازی بعضی از ساحات شاهراه ها به ویژه شاهراه های کابل قندهار و شمال کشور که در آن طالبان اخاذی می کردند و ماین ها را انفجار می دادند، بحث شد.

در این جلسه، مسوولان امنیتی و دفاعی در رابطه به وضعیت امنیتی ولایات قندهار و هلمند گزارش دادند و گفتند که نیروهای امنیتی و دفاعی در راستای دفع و طرد پلان ها و حملات دشمن در این ولایات، تلاش می کنند.

رییس جمهوری به والیان و سایر مسوولان ملکی و نظامی ولایات متذکره هدایت داد که به خاطر تامین امنیت بهتر مردم، از نزدیک با اقوام مختلف کار کنند و آنان را بیشتر بسیج کنند.

جلسه با توجه به اینکه استفاده از ماین های کنار جاده و ترورهای هدفمند از سوی طالبان از عوامل مهم تلفات ملکی می باشد، به مسوولان ارگان های امنیتی و دفاعی هدایت داد که در قسمت جلوگیری از این ترفندهای دشمن، تلاش بیشتر کنند.

همچنان تاکید صورت گرفت تا به سطح تاکتیکی و اوپراتیفی هماهنگی بیشتر میان تمام رده ها به ویژه رده های پائین صورت گیرد و اجندای اصلاحات و تقویت نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان به شدت عملی شود.

در این جلسۀ سرقومندانی اعلی قوای مسلح، مسوولان نیروهای امنیتی و دفاعی اطمینان دادند که در راستای دفاع از وطن و مردم هر لحظه، آمادۀ خدمت استند. ماری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا