جامعه

جمعیت هلال احمر افغانی به 500 خانواده متضرر از سیلاب کمک کرده است

کابل باختر 13حوت
سرازیر شدن سیلاب ها در چند ولایت کشور شمار زیادی از خانواده ها را متضرر کرده است .
در همین حال میرام صداقت سخنگوی جمعیت هلال احمر افغانی گفت که در ولایت های قندهار وهرات به آسیب دیدگان از طریق این نهاد کمک های اضطراری توزیع شده است، اما بنا بر گزارش ها سیلاب ها در ولایت های بادغیس ،فراه ،هرات وقندهار شمار زیاد از شهر وندان را متضرر کرده است .
در همین حال میرام صداقت سخنگوی سره میاشت که در مورد، با خبر نگار آژانس باختر صحبت می کرد، گفت که سره میاشت در دو روز گدشته به 500 خانواده در ولایت های هرات وقندهار مواد کمکی غیر خوراکی مانند کمپل ،ترپال بشکه آب توزیع کرده است .
میرام صداقت گفت که سروی ها در ولایت زابل نیز جریان دارد ودر هماهنگی با اداره مبارزه با حالات اضطرارکار ادامه دارد او با تاکید گفت که تلاش می شود ساحات نا امن را مورد پوشش قرار دهند .
وی افزود که این نهاد دررسانیدن کمک ها به ساحات آسیب دیدگان هیچ نوع مشکل ندارد، مواد کمکی یی که از قبل در تمام ولایت ها وزون ها موجود می باشد بربنیاد گزارش های مسوولان  کمک صورت می گیرد .
سخنگوی این نهاد در رابطه به  رسانیدن آب صحی در مناطق سیلاب زده گفت که تیم های پاسخدهی به حوادث روند تصفیه آب را نیز در مناطق متذکره انجام داده اند تا آب آشامیدنی به مردم فراهم شود.
در تازه ترین گزارش ها گفته می شود که سرازیر شدن سیلاب ها در سه ولسوالی هلمند 2500خانواده را آواره کرده است .فرزانه

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا