اخبارجهان

حامیان ترامپ راهپیمایی خواهند کرد

واشنگتن/ ایرنا/24 عقرب/باختر

 حامیان دونالد ترامپ با انتشار اطلاعیه‌ها و فراخوان متعدد در شبکه های اجتماعی اعلام کردند که ظهر شنبه (به وقت محلی) در واشنگتن در اعتراض به انتخابات راهپیمایی خواهند کرد و کارشناسان هشدار می دهند که حضور تندروها در این تجمع موجب بروز آشوب شود.

به گزارش ایرنا از شبکه یو اس تودی، اگرچه مشخص نیست که چه تعداد از حامیان ترامپ قرار است در این راهپیمایی حضور پیدا کنند اما کارشناسان هشدار می دهند برخی از افراط گرایان ممکن است روز شنبه در تجمعات واشنگتن دی سی در حمایت از دونالد ترامپ شرکت کنند.

برگزاری تجمع حامیان ترامپ از روز سه شنبه تحت عنوان “راهپیمایی میلیونی مارس”، توقف دزدیدن آرا، راهپیمایی برای ترامپ در فضای مجازی و شبکه اجتماعی در حال انتشار است و گفته شده است که این تجمع امروز برپا خواهد شد

موریل بوثر شهردار واشنگتن و اداره پولیس متروپولیتن اعلام کرده اند که آنها حوادث را زیر نظر دارند، اما نمی توانند شمار جمعیتی را که قرار است در این راهپیمایی حضور پیدا کنند، تخمین بزنند. آنان بر این باورند که حداقل یک حرکت ضد اعتراض توسط گروه چپ برنامه ریزی شده است.

گروه ضد افترا که یکی از گروه های حامی ترامپ است در بیانیه یی اعلام کرد: برگزار کنندگان این رویداد را به عنوان راهی برای اعتراض به تقلب در انتخابات و نشان دادن حمایت از رییس جمهور می دانند و خواستار یک انتخابات آزاد و عادلانه استند.

کایلی مک‌انانی” سخنگوی قصر سفید دیروز با تایید برگزاری تجمع حامیان ترامپ در واشنگتن دی سی گفت: انتظار می رود تعداد زیادی از حامیان رییس جمهور در این مراسم حضور پیدا کنند.

برگزاری تجمع حامیان ترامپ بعد از انتخابات در حالی قرار است رخ دهد که پیش از این کارشناسان بارها هشدار داده بودند که در صورت باخت ترامپ در انتخابات ممکن است آشوب امریکا را فرا بگیرد.

در همین مورد روزنامه نیویارک‌پست در گزارشی چند روز قبل از انتخابات نوشت: مولتی‌میلیاردرهای نیویارک با استخدام نگهبان‌های مسلح جهت محافظت از ساختمان‌های مجلل‌شان در منطقه «منهتن» خودشان را آماده بروز ناآرامی‌های داخلی بعد از انتخابات کرده‌اند.فریده بابک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا