سیاست

داوودزی: در حمایت از روند صلح ،هماهنگی بیشتر در نظر گرفته شود

کابل 22 دلو باختر
محمد عمر داوودزى نمایندۀ خاص رییس جمهور در امور منطقه یی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح امروز با کارنیلس زیمرمن نماینده  ملکی ناتو برای افغانستان و هیئت همراهش ‌ دیدار  کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی شورای عالی صلح به آژانس باختر، دو طرف در این دیدار بر برقراری صلح و امنیت در افغانستان و همکاری همه جانبه کشورهای منطقه برای موفقیت روند صلح تاکید کردند.
محمد عمر داوودزى استقبال از همکاری های ناتو با افغانستان گفت: روند صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها صورت می گیرد و کشورهای جهان نقش حمایت کننده و تسهیل کننده را بازی می کنند. وی همچنان اضافه کرد که در ابتکارهای و همکاری های کشورهای منطقه و جهان در حمایت از روند صلح هماهنگی بیشتر از پیش مد نظر گرفته شود.  در ادامۀ این ملاقات کارنیلس زیمرمن نماینده بخش  ملکی ناتو برای افغانستان صحبت کردو با تایید موقف شورای عالی صلح، تلاش‌های اخیر در روند صلح افغانستان را امیدوار کننده خواندو  تاکید کردکه  سازمان ناتو حمايت خویش را از روند صلح افغانستان به رهبرى و مالکیت افغان ها ادامه مى دهد و در اجراات حمایتی خویش از این روند، هماهنگی بیشتر در نظر می داشته باشد . نالان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا