سیاستاخبارTOP

داکترعبدالله : جمهوری اسلامی افغانستان‌ برای دست‌ یافتن به صلح متعهد است

کابل / 16 جدی / باختر

داکترعبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحۀ ملی، امروز در قصرسپیدار با زلمی خلیل‌زاد نمایندۀ ویژه‌ی ایالات متحدۀ امریکا برای صلح افغانستان، دیدار کرد.

به گزارش آژانس باختر؛ دراین دیدار درحالی‌ که راس ویلسون شارژدافیر سفارت امریکا درکابل وجنرال اسکات میلر فرمانده نیروهای حمایت قاطع درافغانستان نیزحضورداشت

، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی با تشکر از همکاری‌ها و حمایت‌های همیشگی ایالات متحده‌ی امریکا از تلاش‌های صلح ، ازپیش‌رفت‌های به دست آمده در دور نخست مذاکرات ابراز رضایت کرد.

داکترعبدالله ، گفت که دور دوم مذاکرات میان دو طرف آغاز می‌ شود و هیئت جمهوری اسلامی افغانستان امروز برای شروع مذاکرات با حمایت قاطع نظام، به دوحه رفت.

رییس شورای عالی مصالحۀ ملی تاکید کرد که جمهوری اسلامی افغانستان‌ برای دست‌ یافتن به صلح متعهد است و تلاش می‌کند از فرصت ایجاد شده برای دست‌یابی به صلح دایمی و ثبات در کشور استفاده کند.

داکترعبدالله افزایش خشونت‌ها و قتل‌های هدفمند را غیر قابل قبول دانست و بر آتش بس‌ دایمی برای دست‌ يافتن به صلح پایدار تأکید کرد.

 همچنان داکتر زلمی خلیل‌زاد نمایندۀ‌‌ ویژۀ ایالات متحدۀ امریکا برای صلح افغانستان، با خرسندی از پایان موفقانۀ دور نخست مذاکرات، سفر دوبارۀ هیئت به دوحه و آغاز دور دوم مذاکرات بین‌الافغانی؛ بر دوام حمایت ایالات متحدۀ امریکا را از تلاش‌های صلح تاکید کرد.

 خلیل‌زاد افزود که طرف‌ها باید از فرصت موجود بیش‌ترین استفاده را برای دست‌یافتن به صلح دایمی و قطع جنگ کنند.

خلیل‌زاد نیز در صحبت‌هایش افزایش خشونت‌ها را غیرقابل قبول دانست و برکاهش خشونت‌ها تأکید کرد.احمدضیا احمدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا