سیاستاخبار

داکتر عبدالله: تاجکستان حامی جدی روند صلحِ افغانستان است

کابل / 2 جدی / باختر

داکتر عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحۀ ملی، چاشت امروز پس از ملاقات با امام علی رحمان رییس جمهور تاجکستان، با رسانه‌ها صحبت کرد.

رییس شورای عالی مصالحۀ ملی به رسانه‌ها گفت: نزدیک به دو نیم ساعت با  امام علی رحمان رییس جمهور تاجکستان ملاقات مفصل و همه‌جانبه داشتیم که در این ملاقات در رابطه به تمام موضوعات مرتبط به دو کشور به ویژه در بارۀ روند صلح، همکاری‌های دوجانبه میان افغانستان و تاجکستان بحث و تبادل نظر کردیم.

داکتر عبدالله بیان داشت: در دیدار با دیگر مقام‌های جمهوری تاجکستان نیز روی روابط دوجانبه، روند صلح و حمایت تاجکستان از صلح افغانستان ملاقات‌های مفید و سازنده داشتیم.

رییس شورای عالی مصالحۀ ملی به خبرنگاران گفت: جمهوری تاجکستان همیشه حامی روند صلح در افغانستان است و در این راستا تجربۀ موفق دارد. از  رییس جمهور تاجکستان تقاضا کردم که تجربۀ خود را با ما شریک کنند، امروز تاجکستان در صلح به سر می‌برد و به ترقی دست یافته است.

داکتر عبدالله افزود: رییس جمهور تاجکستان به این عقیده است که صلح و آرامی در افغانستان به معنای صلح، آرامش و توسعه در کل منطقه است. در این راستا وعده سپردند که در عرصه‌هایی که تاجکستان بتواند در تبادل نظر با سایر کشورها، کشورهایی که بر صلح افغانستان تأثیرگذار استند، همکاری جدی می‌کند. به عنوان یک شهروند و رییس شورای عالی مصالحۀ ملی افغانستان، از تعهد، تداوم همکاری، حسن نظر و حمایت همه‌جانبۀ کشور دوست و برادر (تاجکستان) قدردانی می‌کنم. احمدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا