جهان

در حملات هوایی هند در خط کنترول سرحدی با پاکستان صد ها تروریست کشته شدند

دهلی جدید – آی بی تایمز –  7 حوت – باختر
به گفته  منابع اردوی هند ، جت های قوای هوایی آن کشور بامداد  امروز پناهگاه های  تروریستان  را در کشمیر تحت اداره پاکستان بمبارد کردند.
آژانس باختر به نقل از رسانه های بین المللی گزارش داد که طیاره های  جنگی هند کمپ های تروریستان را در امتداد خط کنترول کشمیر بمبارد کردند. این حملات ساعت  3  و 30 دقیقه بامداد امروز دو هفته بعد از انفجار موتر بمب گذاری شده فرد انتحاری در کشمیر تحت اداره هند،  صورت گرفت.
"بامداد امروز طیاره های جنگی نوع  میراژ Mirage 2000 یک کمپ عمده تروریستی را  درخط کنترول سرحدی بمبارد کردند   که در نتیجه 200 تا 300 تروریست کشته شدند وکمپ متذکره به طور کامل  تخریب شد".
طبق همین خبر بمباران طیاره های هندی در مناطق بالاکوت ، جاکوتی ، مظفرآباد  کشمیر تحت اداره پاکستان و یک کمپ گروه جیش محمد در ناحیه الفا صورت  گرفته است که 12  طیاره جت جنگی در این عملیات شرکت کردند و نزدیک به هزار کیلوگرام بمب های رهبری شده لیزری را پرتاب کردند.
قومندانی هماهنگی عملیات هوایی غرب  هندوستان در گزارش افزوده است که
"طیاره های جت  F16s  پاکستان برای تلافی حملات جت های قوای هوایی هند پرواز کردند اما به دلیل زیاد بودن تعداد طیاره های هند به عقب برگشتند.
گزارش ابتدایی  رسانه ها می رساند که  درین بمباردمان حدود 200 تا 300 تروریست کشته شدند وپس از  حملات هوایی هند ، سیستم های دفاعی هند به حالت  هشدار بلند در آمدند.
در همین حال آژانس خبری فرانسه خبر داد که حملات هوایی امروز هند در ناحیه بالاکوت هیچ تلفات و خسارات  در پی نداشته است و همچنان در پی حملات هوایی امروز ، پاکستان هند را متهم به نقض حریم فضایی اش  در خط کشمیر کرد .
طبق یک خبر دیگر: جنرال آصف غفور، سخنگوی اردوی پاکستان در توییتر خود نوشت که طیاره های  جنگی هند شب گذشته تلاش کردند تا از سرحد مشترک از طریق شهر مظفر آباد وارد پاکستان شوند که از ورود آنها توسط طیاره های  جنگی پاکستان جلوگیری شد.
در همین حال حکومت اسلام آباد گفته است که در صورت هر نوع  حمله بعدی هند به آن پاسخ خواهد داد.  فریده بابک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا