سیاستاخبار

در یک سال 41 تن از کارکنان ستره محکمه مورد تعقیب عدلی قرار گرفته اند

کابل/16 جدی/باختر

شورای عالی ستره محکمه امروز به ریاست قانونپوه سید یوسف حلیم قاضی القضات ورییس ستره محکمه تشکیل جلسه داد .

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ستره محکمه به آژانس باختر، در این جلسه نخست  گزارش اداره مراقبت قضایی ستره محکمه در سال مالی 1399 مورد ارزیابی قرار گرفت .

طبق گزارش به اثر سعی و تلاش این اداره در راستای مبارزه با فساداداری ، طی یکسال گذشته  چهل و یک  تن به شمول چهار قاضی ،  هفت کارمند اداری محاکم ،  یک وکیل مدافع  و بیست و نه تن سایر اشخاص به مظنونیت مطالبه و اخذ رشوه  ، فریبکاری ،  استعمال اسناد تزویری و سرقت اسناد رسمی گرفتار و دوسیه های نسبتی شان  بعد از تکمیل تحقیقات ابتدایی درمواعید معینه قانونی تعقیب عدلی شده است .

بعداً پیرامون استهدائیه ریاست محکمه استیناف بادغیس د رخصوص معضل مربوط به اشکال در تنفیذ یک فیصله اصلاحی که سهم مدعا بها مشخص نشده و شایبه حقوق د ولت نیز درآن وجود دارد ولی یکی ازوارثان خواهان افراز و تطبیق سهم خویش شده است ، درروشنایی قوانین نافذه رهنمایی لازم صورت گرفت .

به همین ترتیب دو تقاضای تجدید نظر مدنی برفیصله های محاکم ثلاثه در پرتو شرایط حکم ماده 482 قانون اصول محاکمات مدنی مورد غور و بررسی قرارگرفت و درهردو  مورد تصمیم مقتضی اتخاذ شد .

در ادام، جلسه بنابر پیشنهاد اداره  لو ی څارنوالی صلاحیت رسیدگی به 34 دوسیه جزایی به محاکم استیناف کابل ، بلخ ، پکتیکا ، لغمان و ارزگان تفویض شد .

برعلاوه رسیدگی به یک عده از دوسیه های جزایی در مطابقت به احکام قا نون اجراات جزایی نیز جزء اجندا بود که درهرمورد تصامیم لازم گرفته شد . ماری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا