اخبارجهان

دو حملۀ انتحاری در عراق ۳۲ کشته برجا گذاشت

بغداد/ وی او ای/۳ دلو/باختر

مقام‌های عراقی می‌گویند که در دو حملۀ انتحاری در پایتخت آن کشور کم از کم ۳۲ نفر کشته شدند و ۱۱۰ نفر دیگر زخمی شدند.

مقام‌های اردوی عراق گفته اند که دو مهاجمی که واسکت های انتحاری به تن داشتند در یک مارکیت مزدحم موسوم به “میدان طیاران” در مرکز بغداد خود را در میان مردم منفجر کردند.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است، اما مقام‌های عراقی می‌گویند که ممکن گروه داعش این حملات را انجام داده باشد.

گروه داعش، مناطق وسیعی از عراق را قبل از اینکه در سال ۲۰۱۷ توسط نیروهای عراقی با پشتیبانی نیروی هوایی امریکا شکست بخورد، تصرف کرده بودند و قوانین سختگیرانۀ خود را در آن مناطق عملی می‌کردند.

بمبگذاری انتحاری در آن زمان در بغداد رویداد تقریباً روزمره بود، اما از زمان شکست داعش، وقوع حملات انتحاری در بغداد به شدت کاهش یافته است. آخرین انفجار مرگبار انتحاری در این شهر، در جنوری ۲۰۱۸ در میدان طیاران بود که در اثر آن ۲۷ نفر کشته شد.

شورشیان گروه داعش هنوز هم در عراق باقی مانده اند و علیه نیروهای عراقی و مقام‌های محلی در مناطق شمالی می‌جنگند.

مقام‌های ملکی و نظامی عراق اکنون داعش را قادر به تصرف مناطق قابل توجه نمی دانند اما می گویند که این گروه همچنان به حملات ادامه می دهند و ثبات و امنیت عراق را تهدید می کند.

نیروهای عراقی همچنان به جنگ علیه این شبه نظامیان ادامه داده اند و تلاش می‌کنند تا امنیت مرز با سوریه را تامین و از ورود این شورشیان جلوگیری کنند.

فریده بابک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا