سیاست

دکتور نجیب الله مجددی با والا حضرت شیخ سیف بن زاید آل نهیان دیدار کرد

کابل/3/دلو/باختر

دکتور نجیب الله مجددی، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان با شیخ سیف بن زاید آل نهیان معاون صدراعظم و وزیر داخله امارات متحده دیدار کرد.

به اساس معلومات مدیریت اطلاعات و نشرات وزارت خارجه به آژانس اطلاعاتی باختر، دراین دیدار روی همکاری های امنیتی، تربیه و تجهیز پولیس ملی، کمک به گفتگوهای صلح و تلاش برای وادار سازی پاکستان به خاطر همکاری با برنامه صلح در افغانستان و همچنان توجه به امنیت سفارت و مشکلات افغانهای مقیم امارت بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

دراین ملاقات والاحضرت شیخ سیف بن زاید آل نهیان از کمک های کشورش به وزارت داخله افغانستان از جمله تربیه مسلکی پولیس، اعطای بورس های درازمدت، میات مدت و کوتاه مدت و همچنان سهم گیری در تجهیز پولیس ملی یاد آوری نموده و ابراز علاقه مندی کرد تا میزان کمک های کشورش را به بررسی گیرد و همچنان وی خواستار پیشنهادهای مشخصی جانب افغانستان در این مورد شد.

شیخ سیف در مورد تلاش برای کمک در پروسه صلح افغانستان نیز اظهار آماده گی کرده افزود که امارات متحده از چندین سال بدینسو با تدویر نشست های مختلف تلاش نموده تا افغانستان و پاکستان را با هم نزدیک سازد زیرا صلح در افغانستان منافع پاکستان و تمام کشورهای منطقه را تامین میکند و امارات متحده عربی مساعی خود را در این زمینه افزایش خواهد داد.

سپس سفیر کبیر افغانستان مقیم امارات متحده عربی، مشکلات افغانهای مقیم آن کشور را در میان گذاشته و خواستار توجه جدی در رفع مشکلات موجوده شد که در مقابل والاحضرت وعده همکاری داد.

در اخیر سفیر افغانستان مقیم امارات از معاون صدراعظم خواست تا تجار آن کشور را در سرمایه گذاری در بخش معادن در افغانستان تشویق کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا