سیاست

رؤسای جمهور افغانستان و گرجستان، بر گسترش روابط دو جانبه تاکید کردند

کابل   20 دلو  باختر
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان  دیروز با خانم سالومه زورابیشویلی رئیس جمهور گرجستان که در راس یک هیئت عالی رتبۀ آن کشور به کابل آمده بود، در ارگ دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار رؤسای جمهور افغانستان و گرجستان در مورد گسترش روابط دو جانبه،  روند  صلح، انتخابات، مبارزه مشترک با تروریزم، اتصال منطقه یی و نقش نیروهای آن کشور در چوکات ماموریت حمایت قاطع در افغانستان،  بحث و تبادل نظر کردند.
محمد اشرف غنی  رئیس جمهور به رئیس جمهور گرجستان  و هیئت همراهش، از همکاری های آن کشور با افغانستان به خصوص در راستای اجرایی شدن موافقتنامۀ گشایش راه لاجورد و ایجاد سهولت ها در انتقال اموال تجارتی از این مسیر و نقش فعال نیروهای آن کشور در چوکات ماموریت حمایت قاطع، قدردانی کرد.
در مقابل رئیس جمهور گرجستان، از تداوم همکاری های همه جانبۀ کشورش با افغانستان در عرصه های مختلف اطمینان داد و بر توسعه مناسبات اقتصادی و تجارتی میان دو کشور تاکید ورزید.
وی پیشنهاد نمود که هیئت های دو کشور به منظور گسترش روابط دوجانبه به کشورهای همدیگر سفر داشته باشند و رئیس جمهور را برای یک سفر رسمی به آن کشور نیز دعوت کرد.
رئیس جمهور با پذیرفتن دعوت رئیس جمهور گرجستان و ابراز امتنان از وی، گفت که در یک فرصت مناسب به آن کشور سفر خواهد کرد.
رئیس جمهور کشور افزود که همین اکنون افغانستان از تجارب گرجستان به خصوص در عرصه اصلاحات استفاده می کند و سفرهای هیئت های دو کشور برای گسترش همکاری های اقتصادی و تجارتی ممد واقع خواهد شد. ماری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا