سیاست

رئیس جمهور حامد کرزی به منظور امضای سه سند همکاری های دراز مدت استراتیژیک با کشور های بریتانیا، فرانسه و ایتالیا، عازم اروپا گردید

 

کابل باختر 4دلو

حامدکرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام امروز در راس یک هیات عالی رتبه دولتی برای سفر رسمی پنج روزه عازم کشورهای ترکمنستان، ایتالیا، فرانسه و بریتانیا گردید.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس اطلاعاتی باختر، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان فردا پنجشنبه با قربان قلی بردی محمدوف رئیس جمهور ترکمنستان دیدار خواهد کرد و در مورد عرصه های مختلف همکاری ها میان دو کشور بحث خواهند کرد.

حامد کرزی پس از بازدید از ترکمنستان، رهسپار روم پایتخت ایتالیا خواهد شد و در آنجا ضمن ملاقات با ماریو مونتی صدراعظم، ریناتو شیفانی رئیس مجلس سنا و جیان فرانکو فینی رئیس مجلس نماینده گان آن کشور، سند همکاری های دراز مدت افغانستان و ایتالیا را امضا خواهد کرد.

رئیس جمهور کشور روز جمعه به منظور امضای معاهده همکاری های استراتیژیک میان افغانستان و فرانسه عازم شهر پاریس پایتخت فرانسه خواهد شد.

حامد کرزی بر علاوه امضای معاهده همکاری های استراتیژیک میان افغانستان و فرانسه، با نیکلا سرکوزی رئیس جمهور آن کشور دیدار خواهد کرد و در ضیافتی که از جانب برنارد اکویر رئیس شورای ملی فرانسه ترتیب خواهد شد و در آن شماری از اعضای انجمن سرمایه گذاران فرانسه و عده ای از اعضای کابینه آن کشور نیزحضور خواهند داشت، اشتراک خواهد کرد.

حامد کرزی در جریان سفرش به فرانسه از نمایشگاه آرشیف مناسبات افغانستان و فرانسه نیز دیدن خواهد کرد.

رئیس جمهور کشور شام روز جمعه جهت دیدار رسمی از کشور شاهی بریتانیا عازم شهر لندن پایتخت آن کشور خواهد شد.

حامد کرزی به روز شنبه با دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا دیدار خواهد کرد وسند همکاری های دراز مدت افغانستان و بریتانیا را با موصوف به امضا خواهد رساند.

همچنان رئیس جمهور پس از امضای سند استراتیژیک در یک نشست خبری مشترک با صدراعظم بریتانیا حضور خواهد یافت و بعد از آن در ضیافتی اشتراک خواهد کرد که به افتخار شان از جانب دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا ترتیب خواهد شد.

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان را در سفرش به کشورهای ترکمنستان، ایتالیا، فرانسه و بریتانیا، داکتر زلمی رسول وزیر امور خارجه، داکتر رنگین دادفر سپنتا مشاور امنیت ملی، وحیدالله شهرانی وزیر معادن، عبدالکریم خرم رئیس دفتر مقام عالی ریاست جمهوری و ایمل فیضی سخنگوی رئیس جمهور همراهی می کنند. مینوی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا