اخبارصحت

رییسان صحت عامه ولایت ها٬ در مورد بهبود عرضۀ خدمات صحی به وزیر صحت عامه گزارش دادند

کابل/ 24 قوس/ باختر

داکتر احمد جواد عثمانی وزیر صحت‌عامۀ، امروز در نشست از راه دور با رییسان صحت‌عامه ولایت ها، مسوولان شفاخانه‌های دولتی و خصوصی، موسسات تطبیق کنند‌ۀ خدمات صحی، در مورد پیشرفت کاری تیم‌های تخنیکی مبارزه با ویروس کرونا و بهبود عرضۀ خدمات صحی در شفاخانه‌ها صحبت کرد.

وزیر صحت‌عامه، در این نشست، نخست از رییسان صحت‌عامه ولایت ها خواست تا در مورد بهبود عرضۀ خدمات صحی در شفاخانه‌ها و ایجاد کمیته‌های پنج گانه برای مبارزه با ویروس کرونا، تهیۀ برنامه این کمیته‌ها و ایجاد یک برنامه کلی از پیشرفت‌های که در این راستا صورت گرفته است٬ گزارش دهند.

ازسوی‌هم مسوولان صحی ولایت ها٬ پیشرفت‌های کاری شان را در مورد بهبود خدمات صحی شفاخانه‌ها و ایجاد کمیته‌های پنج گانۀ مبارزه با ویروس کرونا در ولایت ها، تهیۀ برنامه کاری و ایجاد برنامه کلی این کمیته‌ها٬ به رهبری وزارت گزارش دادند و خواهان رسیدگی به چالش‌های اداره های شان که در این راستا وجود دارد٬ شدند.

داکتر عثمانی٬ با استماع به گزارش و پیشرفت‌های کاری رییسان صحت‌عامه ولایت ها، در مورد کمیته‌های تخنیکی و بهبود خدمات صحی به مسوولان مربوط هدایت داد تا در قسمت رسیدگی به حل چالش های آنان٬ اقدامات لازم را انجام دهند.

در ادامۀ این نشست٬ وزیر صحت‌عامه در بارۀ٬ ارزیابی وضعیت شفاخانه‌های دولتی و خصوصی نظر به فهرست بررسی تعیین شده، استفاده موثر از تیم های «آر آر تی» و بررسی لایحۀ وظایف این تیم ها و گزارش دهی به وقت معین آن با اشتراک کنندگان صحبت کرد و تیم های مشخصی را برای انجام این فعالیت ها تعیین کرد.

علاوه بر آن داکتر عثمانی در مورد، تجهیز لابراتوارها و راه اندازی برنامه های آموزشی در این بخش و آی سی یو، ارسال دستگاه های آکسیجن پلنت به شفاخانه ها، ترمیم شفاخانه ها و تهیه فهرست کمبود دوا و تجهیزات طبی در مراکز صحی صحبت کرد و خواهان اقدامات جدی و عملی ازسوی مسوولان صحی در این راستا شد. مومنه احمدیار

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا