اخبارجامعه

رییس جمهوری با شماری از نمایندگان جامعه مدنی، فرهنگیان، زنان و جوانان ننگرهار، دیدار کرد

 

کابل/۱۸جدی باختر

محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان شام امروز در جریان سفرش به  ننگرهار با شماری از نمایندگان جامعه مدنی، فرهنگیان، زنان و جوانان ننگرهار، دیدار کرد.

در این دیدار که در تالار مقام ولایت ننگرهار انجام شد، ابتدا نورآغا ځواک به نمایندگی از جامعۀ مدنی صحبت کرد و گفت که افغان کشی باید خاتمه یابد و مشکلات از راه گفت وگو حل شود. وی خواست ها و پیشنهاد های خویش را در بخش های اصلاحات، بازسازی سیستم زراعتی و حل مشکل جوانان با رییس جمهور شریک کرد.

بعداً شیرشاه همدرد به نمایندگی از فرهنگیان ننگرهار صحبت کرد و گفت: از معافیت مالیات رسانه یی و ایجاد کمیتۀ مصئونیت خبرنگاران تشکر می کنیم. وی خواهان توجه بیشتر به امنیت خبرنگاران و خانواده های خبرنگاران شهید شد و پیشنهاد های خویش را در خصوص بازسازی محلات تاریخی ننگرهار، ارائه کرد.

سپس شریف الله ناصری به نمایندگی از جوانان ننگرهار از اقدامات رییس جمهور در زمینۀ جلوگیری از فساد تشکر کرد و گفت که صلح اولویت ما است .رییس جمهوری پس از استماع صحبت های آنان گفت: تشکر از این که حقوق و وجایب هر دو را مطرح کردید، زیرا بدون تعهد به این دو پیش رفته نمی توانیم.

وی افزود که برای ایجاد فضای اعتماد باید با همدیگر همکاری کنیم و برای بقای افغانستان بحث اساسی کنیم. رییس جمهور، به والی ننگرهار هدایت داد که در مشورت با جوانان، خواست های آنان را با وی شریک کند. وی افزود که قوت در نهادهای اقتصادی و اجتماعی است و باید جامعۀ مدنی با علما در تضاد نباشد.

رییس جمهور در اخیر سخنانش با اشاره به اینکه نیروهای امنیتی و دفاعی، سرمایه ماست، گفت که والی ننگرهار به خاطر تامین امنیت این ولایت و جلوگیری از ترورهای هدفمند، صلاحیت دارد که در مشورت با شما به خاطر پیدا کردن یک راه حل، کار کند.

 

 

 

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا