اخبارTOPصحت

رییس جمهوری: وزارت صحت عامه و مؤسسات همکار آن، در رابطه به موج دوم کرونا، تصویر واضح داشته باشند

کابل/ 26 قوس / باختر

به ریاست محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، صبح امروز جلسۀ به منظور مبارزه با موج دوم ویروس کرونا در قصر چهارچنار ارگ برگزار شد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،در این جلسه، رییس جمهوری گفت که موج دوم کرونا ممکن است به عنوان یک عامل، مشکلات صحی را بیشتر کند، وزارت صحت عامه به منظور کاهش مشکلات و حل آن، اقدامات خویش را افزایش دهد.

رییس جمهور با تاکید به حل اساسی مشکل آکسیجن در شفاخانه ها، گفت که در قدم اول باید به منظور حل مشکل کمبود آکسیجن، تمام وسایل مهم و منابع فراهم شود و در قدم دوم، روی تولید آکسیجن مورد ضرورت در شفاخانه ها، تمرکز شود.

بعد خانم دیبورا لاینس نمایندۀ خاص سازمان ملل متحد برای افغانستان، گفت که در روشنی تعهدات خویش، آماده هستیم که سازمان صحی جهان (WHO) و صندوق بین المللی حمایت از کودکان(UNICEF)  براساس خواست حکومت افغانستان، همکاری اساسی کنند.

سپس شیماسن گوپتا معاون یونیسف در افغانستان و دیوید لی نمایندۀ سازمان صحی جهان، ضمن ارائه گزارش کارکردهای شان، از کمک های صورت گرفته در فراهم ساختن آکسیجن برای شفاخانه ها نیز یادآوری کردند.

در این جلسه مشکلات شفاخانه ها در ولایات کابل، هرات، بلخ و ننگرهار مورد ارزیابی قرار گرفت و برای حل آن، هدایت لازم نیز داده شد.

رییس جمهوری  با تاکید بر انسجام، مدیریت و تحکیم هماهنگی بهتر وزارت صحت عامه و موسسات کمک کنندۀ بین المللی، گفت که وزارت صحت عامه و موسسات همکار آن، باید از موج دوم کرونا، تصویر واضح داشته باشند تا در روشنایی آن اقدامات ضروری شود و سیستم صحی با مشکلات جدی مواجه نشود.

رییس جمهوری در اخیر سخنانش، به منظور جلوگیری از موج دوم کرونا، راهنمایی ها و آگاهی عامه را ضروری دانست و گفت که به خاطر تهیه و توزیع واکسین، باید پلان منظم ترتیب و جهت نگهداری آن روی ارتقای ظرفیت سردخانه در شفاخانه ها، کار صورت گیرد.ماری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا