جهان

رییس جمهور فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شد

پاریس/ وی او ای/۲۸قوس/باختر
ریاست جمهوری فرانسه گفته است که آزمایش کووید۱۹ رییس جمهور امانویل مکرون مثبت بر آمده است و قرار است مکرون برای هفت روز تجرید شود.
در بیانیه‌یی که روز پنجشنبه ریاست جمهوری فرانسه آن را نشر کرد، آمده است که مکرون پس از بروز نخستین علایم کووید۱۹ آزمایش شد. بر اساس این بیانیه، مکرون در جریان تجرید، کارهای خود را از منزل انجام خواهد داد.
با مثبت اعلام شدن آزمایش کرونای امانویل مکرون ،رییس جمهوری فرانسه چندین رهبر اروپایی هم که با او در تماس بوده اند، در قرنطین قرار گرفتند.
رییس جمهور فرانسه به فهرست کوتاهی از رهبران جهان پیوست که تا کنون به کووید۱۹ مبتلا شده اند.
دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا، بوریس جانسن صدر اعظم بریتانیا، الکساندر لوکاشینکو رییس جمهور بلاروس، ییر بولسونارو رییس جمهور برازیل و چندین رییس جمهور دیگر نیز قبل از او به این بیماری مبتلا و صحت یاب شده اند.
بر اساس گزارش‌ها، تا اکنون بیش از ۵۹ هزار نفر در اثر بیماری کووید۱۹ در فرانسه جان باخته اند و شمار مبتلایان آن، نزدیک به دو میلیون و ۴۶۵ هزار نفر رسیده است.
براساس یک گزارش دیگر، سازمان صحی جهان روز چهارشنبه اعلام کرد که یک تیم تحقیقاتی را در هفته اول جنوری به چین می‌فرستد تا منشا ویروس کرونا را که منجر به همه گیری جهانی شده است بررسی کنند.
این تیم ده نفره اطلاعات طبی را بررسی می کنند و نمونه های آزمایشی را برای تعیین نحوه انتقال ویروس عامل کووید۱۹از حیوانات به انسان و محل پیدایش آن بررسی می کنند. اکثر محققان بر این باورند که ویروس کرونا که اولین بار در اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین شناسایی شد، از خفاش ها نشات کرده است.
بر اساس آمار پوهنتون امریکایی جانس هاپکینز، تا دیشب بیش از ۷۴ میلیون و ۹۳۰هزار نفر در جهان به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند و اضافه از یک میلیون و ۶۶۳هزار تن دیگر پس از ابتلا، جان باخته اند.
فریده بابک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا