سیاستاخبار

رییس شورای عالی مصالحۀ ملی با نماینده ویژۀ جمهوری خلق چین برای افغانستان، دیدار کرد

کابل / 16 جدی / باختر

داکترعبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحۀ ملی صبح امروز با لیوجان نماینده ویژۀ جمهوری خلق چین برای افغانستان در دفتر کارش دیدار کرد.

به گزارش آژانس باختر؛ رییس شورای عالی مصالحۀ ملی دراین دیدار از کمک‌های جمهوری خلق چین برای افغانستان و حمایت این کشور از تلاش‌های صلح تشکر کرد. بعد، تصویر روشنی از آخرین تلاش‌های صلح در افغانستان ارائه کرد و با ذکر این‌که هیئت جمهوری اسلامی افغانستان برای آغاز دور دوم مذاکرات به دوحه می‌رود بر عزم و ارادۀ افغانستان برای دست ‌یافتن به صلح دوامدار و با عزت تأکید کرد.

داکترعبدالله در صحبت‌های خود تأکید کرد که افزایش خشونت و قتل‌های هدفمند درکشور درجریان مذاکرات قابل قبول نیست و باید به خشونت‌ها و قتل‌های هدفمند پایان داده شود.

نمایندۀ ویژۀ جمهوری خلق چین با تشکر از رییس شورای عالی مصالحۀ ملی حمایت کشورش را از تلاش‌های صلح و دست‌یافتن به صلح دایمی و ثبات درافغانستان تکرارکرد. لیوجان در ادامۀ صحبت‌هایش از تشکیل کمیتۀ رهبری شورای عالی مصالحۀ و جلسه های مشترک آن با هیئت مذاکره کننده، ابراز خرسندی کرد و گفت امیدواری است که برگشت هيئت به دوحه و آغاز دور دوم مذاکرات صلح زمینه را برای دست ‌یافتن به صلح دایمی فراهم  کند.

 او همچنان علاوه کرد که کشورش آماده است افغانستان را در مسیر دست‌ یافتن به صلح کمک کند. احمدضیا احمدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا