سیاستاخبار

رییس مجلس نمایندگان تاجکستان: صلح در افغانستان به معنای صلح در تاجکستان و منطقه است

کابل/ اول جدی/ باختر

داکتر عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحۀ ملی، امروز با محمدطاهر ذاکرزاده٬ رییس مجلس نمایندگان تاجکستان، دیدار کرد.

به گزارش آژانس باختر؛ دراین دیدار رییس مجلس نمایندگان تشریف‌ آوری رییس شورای عالی مصالحۀ ملی را به جمهوری تاجکستان خیرمقدم گفت و حمایت مجلس نمایندگان و کشورش را از تلاش‌های صلح در افغانستان اعلام کرد.

ذاکرزاده٬ در ادامۀ صحبت‌های خود تأکید کرد که جمهوری تاجکستان با جمهوری اسلامی افغانستان روابط نیک و حسنه دارد و همیش خواهان استقرار صلح و ثبات دراین کشور است.

او صلح و ثبات در افغانستان را به نفع صلح، ثبات و توسعه در منطقه خواند و ابراز امیدواری کرد که تلاش‌های صلح به رهبری رییس شورای عالی مصالحۀ ملی به نتیجۀ مطلوب برسد.

ذاکرزاده، همچنان بر افزایش روابط پارلمانی میان دو کشور تأکید کرد و ابراز امیدواری کرد که همکاری‌ها در این زمینه افزایش یابد.

داکترعبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحۀ ملی با تشکر از دعوت جمهوری تاجکستان و سپاس‌گزاری از حمایت‌های  امام علی رحمان و مردم تاجکستان از تلاش‌های صلح و مردم افغانستان، روابط میان دو کشور را استوار بر ارزش‌های تاریخی-فرهنگی دیرینه خواند و در مورد تلاش‌های صلح در افغانستان، مذاکرات با طالبان، نقش کشورهای منطقه درتأمین صلح،‌ سفرهای منطقه‌ یی برای کسب اجماع منطقه‌ یی درحمایت از صلح و نقش جمهوری تاجکستان در تأمین صلح در افغانستان، صحبت کرد و خواهان ادامۀ همکاری و حمایت مجلس نمایندگان و حکومت تاجکستان از تلاش‌های صلح شد.

رییس شورای عالی مصالحۀ ملی افزود: جمهوری تاجکستان تجربۀ خوبی درختم جنگ داخلی و دست‌ یافتن به صلح و رفاه دارد و می‌تواند افغانستان را در این راستا همکاری کند. احمدضیا احمدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا