سیاستاخبارامنیت

رییس کمیسیون حقوق بشر: نگرانی های خبرنگاران کشور با حکومت، طالبان و سازمان ملل متحد در میان گذاشته می شود

مزارشریف/7جدی/باختر

نشست آنلاین رییس کمیسیون حقوق بشر با مسوولان رسانه‌ها و نهادهای رسانهیی پیرامون مشکلات خبرنگاران در سطح کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر، در این نشست خبرنگاران و مسوولان نهادهای حامی خبرنگاران در لغمان، خوست، هرات، دایکندی، بلخ، ننگرهار و دیگر ولایت ها پیرامون مشکلات و چالش‌هایی که خبرنگاران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، صحبت کردند.

محمد بشیر انصاری؛ مسوول کمیته، مصونیت خبرنگاران در زون شمال به نمایند‌گی از مسوولان رسانه‌ها و خبرنگاران بلخ عدم پاسخگویی مسوولان و حق دسترسی به اطلاعات، نبود امنیت و مصوونیت و خود سانسوری خبرنگاران در آن ولایت را از جمله مشکلات خبرنگاران یادکرد و قتل‌های پیهم خبرنگاران و فعالان رسانهیی در کشور را نگران کننده خواند و از مسوولان کمیسیون حقوق بشر خواست که دوسیه‌های قتل خبرنگاران را بررسی کنند.

مطیع الرحمن کریمی رییس اطلاعات و فرهنگ بلخ از تلاش‌های دولت جهت رسید‌گی به مشکلات خبرنگاران و از ایجاد یک برنامۀ مشخص در هماهنگی با مقام ولایت، نهادهای امنیتی و مسوولان رسانه‌ها به منظور تامین امنیت خبرنگاران و رسانه‌های محلی در بلخ خبر داد.

شهرزاد اکبر، رییس کمیسیون حقوق بشر در حالی که مشکلات فراراه خبرنگاران و رسانه‌ها را در ولایت ها و پایتخت کشور نگران کننده یاد کرد، افزود که کمیسیون حقوق بشر تلاش می کند که مشکلات و خواسته‌های خبرنگاران و مسوولان رسانه‌ها را با حکومت، گروه طالبان و جامعۀ جهانی در میان بگذارد. احمد نعیم دوستی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا