جهان

سازمان ملل متحد خواستار کمک بشردوستانه ۳۵ میلیارد دالری شد

ژنیو/ وی اوای/ 13قوس/باختر
سازمان ملل متحد یک بستۀ کم پیشینهٔ ۳۵ میلیارد دالری را برای فراهم کردن کمک‌های بشردوستانه در سال ۲۰۲۱ برای نجات‌ ۱۶۰ میلیون نفر درخواست کرده است.
انتونیو گوتیرش، منشی عمومی سازمان ملل متحد در یک پیام ثبت شده گفت: “مناقشات، تغییرات اقلیمی و کووید-۱۹ بزرگترین چالش بشردوستانه از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون را پدید آورده است. ”
او از اهداکنندگان خواست به آنانی که در “تاریک ترین ساعات نیاز” به بزرگترین خطرات مواجه استند، کمک کنند.
سازمان ملل متحد می گوید نیاز واقعی حتا بیشتر است. حدود ۲۳۵ میلیون نفر، یا از هر ۳۳ نفر یک نفر در کره زمین، محتاج کمک یا حفاظت است که ۴۰ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۲۰ را نشان می دهد.
در سراسر جهان تاکنون ۶۳ میلیون مورد ابتلا به کووید-۱۹ ثبت شده است. نزدیک به ۱.۵ میلیون نفر جان باخته‌اند، و ده‌ها میلیون نفر شغل و زندگی‌شان را از دست داده‌اند.
مارک لوکوک، رییس بشردوستانهٔ سازمان ملل متحد به خبرنگاران گفت:”این خود بیماری نیست… که بیشتر به مردم کشورهای آسیب پذیر آسیب می رساند. این تأثیر اقتصادی (این بیماری) است. ”
لوکوک گفت اولین بار است که از دهه ۱۹۹۰ بدینسو سطح فقر در جهان افزایش می‌یابد و پیشرفت دهه های اخیر را به مخاطره می‌اندازد.
سازمان ملل متحد از قبل نسبت به سطح نگران‌کنندۀ گرسنگی در هفت کشور که در صورت عدم دریافت کمک ممکن است سال آینده در قحطی فرو روند، هشدار داده است.فریده بابک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا