صحت

سرپرست وزارت صحت‌عامه با شارژدافیرسفارت ایالات متحده امریکا صحبت کرد

کابل / اول میزان /باختر

داکتراحمد جوادعثمانی سرپرست وزارت صحت‌عامه، امروز با راس ویلسن شارژدافیر سفارت ایالات متحده امریکا درافغانستان از طریق ویدیو کنفرانس صحبت کرد.

به گزارش آژانس باختر؛ دراین ویدیوکنفرانس نخست روی صد پایه دستگاه ونتلاتور و آموزش کارمندان صحی به‌خاطراستفاده ازاین دستگاه‌ها که امریکا  به وزارت صحت‌عامه افغانستان کمک کرده است، بحث صورت گرفت.

هم‌چنان داکترعثمانی ، مبارزه با فساد اداری را یکی ازاولویت‌های وزارت صحت‌عامه دانست وتاکید کرد که به یک سیستم شفاف دربخش صحت باورمند است  و کمک‌هایی که  در بخش صحی  افغانستان صورت می‌گیرد به شکل درست، عادلانه و شفاف آن استفاده می‌شود.

 شارژدافیر سفارت ایالات متحده امریکا درافغانستان، در مورد پروژه های صحی HNTAP که از طریق دفترMSH   پیش برده می‌شود و پروژه URBAN Health Initiative با سرپرست وزیر صحت‌عامه تبادل نظر کرد و از تداوم کمک‌های بیشتر کشور امریکادربخش صحی افغانستان ، اطمینان داد.

قرار است دستگاه‌های ونتلاتور کمک شده  به بخش صحی افغانستان بعد از آموزش کارمندان مربوط درشفاحانه‌هایی‌ که نیاز به آن است توسط انجنیران کمپنی متذکره نصب شودو مورد استفاده قرارگیرد.

احمدضیا احمدی

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا