سیاستاخبار

سفیر ایران در دیدار با وزیر عدلیه  از جمهوریت و قانون اساسی در افغانستان حمایت می‌کنیم

کابل/ ۹  قوس/ باختر

فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه امروز با بهادر امینیان، سفیر ایران در کابل دیدار کرد و درباره همکاری‌های عدلی میان دو کشور و استرداد مجرمان، گفت وگو کردند.

وزارت عدلیه امروز با نشر خبر نامه یی گفته است:فضل احمد معنوی وزیر عدلیه در مقابل گفت که تلاش می‌شود برای مشکل مهاجران افغان در ایران و انتقال زندانیان افغان از آن کشور یک راه‌حل منطقی جستجو شود.

معنوی  افزود که موافقت‌نامه یی در زمینه استرداد مجرمان میان افغانستان و ایران وجود دارد و تلاش می‌شود این موافقت‌نامه تقویت و تطبیق شود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت که دوسیه ‌های 2600 زندانی افغان در زندان‌های ایران تکمیل و آماده انتقال به افغانستان است.

سفیر ایران  در این دیدار گفت که وزارت عدلیۀ ایران آماده تقویت همکاری و تبادل تجربیات با وزارت عدلیه افغانستان است.

او افزود که ایران میزبان حدود سه‌ونیم میلیون پناهجوی افغان است و حدود 20 هزار زندانی افغان نیز در زندان‌های آن کشور زندانی اند.

 وی گفت که دولت ایران آماده است تا این زندانیان را به افغانستان بسپارد و همچنین در مورد سپردن 25 زندانی ایرانی در افغانستان به دولت ایران نیز توجه شود.

بهادر امینیان درباره روند صلح افغانستان نیز گفت که دولت ایران از جمهوریت و قانون اساسی در افغانستان حمایت می‌کند و امیدوار است هرچه زودتر روند صلح به نتیجه‌ یی برسد.

او همچنین گفت که وزارت دادگستری آن کشور از وزیر عدلیه افغانستان دعوت کرده تا با سفر به ایران درباره همکاری‌ها و تبادل تجربیات میان دو کشور، بحث و گفت وگو کنند. نجیب بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا