جهان

سقوط بازار آزاد بورس هند پس از بمباران پاکستان

دهلی جدید – ایرنا – 8حوت – باختر
حمله صبح دیروز نیروی هوایی هند بر پایگاه های شبه نظامیان در پاکستان، سبب ایجاد ترس در میان سرمایه گذاران و همچنین سقوط 500 واحدی بازار های بورس 'سنسکس' و ' نیفتی' هند شد.
آژانس خبری دولتی ایران به نقل از  روزنامه 'ایکانومیک تایمز' نوشت: کارشناسان اقتصادی معتقدند افزایش تنش ها میان دو کشور هسته ای هند و پا کستان  در جنوب آسیا، سبب بی ثباتی در بازار ها و خروج سرمایه از این منطقه خواهد شد.
بامداد  دیروز بازار بورس شهر ممبی،  'سنسکس' 500 واحد از ارزش خود را از دست داد درحالی که بازار بورس 'نیفتی' هند نیز به زیر 10 هزار و 740 واحد رسید.
حمله صبح دیروز هند بر پایگاه های شبه نظامیان در خاک پاکستان همچنین بر ارزش روپیه در مقابل دالر تاثیر منفی گذاشت مقامات هندی ادعا کردند که حدود 200 تا 300 شبه نظامی در حمله دیروز  نیروی هوایی هند علیه پایگاه های شبه نظامیان در پاکستان کشته شدند.
این درحالی است که پاکستان وقوع تلفات سنگین در بمباران جنگنده های هندی را رد کرده و اعلام کرده است که جنگنده های نیروی هوایی هند پس از مواجه شدن با دافع هوای پاکستان، بمب های خود را در مناطق خالی از سکنه رها کردند که در این اقدام هیچ آسیبی به زیربناها نرسیده است. آشنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا