اخبارجامعهآموزش

شاملان انستیتوت خدمات ملکی، سند فراغت دریافت کردند

 کابل / 20 جدی

شماری از کارآموزان 15 ولایت کشور پس ازفراگیری دورۀ شش ماه آموزش اداری، امروز ازطریق انستیتوت خدمات ملکی کمیسیون اصلاحات اداری وخدمات ملی، سند فراغت دریافت کردند.

به گزارش آژانس باختر؛ اسناد فراغت برای 210  تن از کارآموزان 15 ولایت کشور پس از فراگیری دورۀ شش‌ماه آموزش اداری، ازطریق انستیتوت خدمات ملکی، داده شد .  

این اسناد معادل یک سال تجربۀ کاری در خدمات ملکی شمرده می‌شود و به کارآموزان کمک می‌کند که در بست‌های بالاتر خدمات ملکی با شرایط یک سال تجربۀ کاری رقابت کنند.

هدف از این برنامه آموزشی، کسب دانش و مهارت‌های نظری و عملی کارآموزان در بخش‌های مدیریتی، گزارش‌نویسی، شیوه‌های مبارزه با فساد اداری، آشنایی با قوانین و تکنالوژی معلوماتی، بالا بردن تجربۀ کاری آنان، توزیع فرصت‌های برابر شغلی برای ولایت های نا امن و کم‌ توسعه و افزایش مشارکت زنان برای احراز بست‌های خدمات ملکی عنوان شده است.

انستیتوت خدمات ملکی کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملی، همه ساله برنامۀ کارآموزی اداری را برای فارغان پوهنتون‌های کشور راه‌ اندازی می‌کند.

نهمین دور این برنامه آموزشی در پانزده ولایت راه‌اندازی شد که نزدیک به 900 تن در آن واجد شرایط ابتدایی شناخته شدند، اما پس از امتحان ورودی، تنها 210 تن شامل 139 زن و 71 مرد  توانستند به این دورۀ آموزشی راه بیابند.

برنامۀ کارآموزی امسال به  ارزگان، بادغیس، پکتیکا، پروان، جوزجان، دایکندی، زابل، سرپل، غور، فاریاب، فراه، کنرها، نورستان، نیمروز و هلمند اختصاص یافته بود.احمدضیا احمدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا