اخبارجامعه

شهروندان بلخ از بلند رفتن مواد سوخت شاکی اند

مزارشریف/2جدی/باختر

سرمای سرد زمستان، اخاذی های مسیر راه، سبب افزایش قیمت مواد سوخت و نگرانی شهروندان مزارشریف شده است و از مسوولان می خواهند که بر نرخ مواد سوخت نظارت داشته باشند، اما مسوولان محلی بلخ میگویند که دولت در بازار آزاد مداخله کرده نمی تواند.

به گزارش خبرنگارمحلی آژانس باختر، علاوه برجنگ، بی‎کاری و فقر، سرمای سرد زمستان و افزایش قمیت مواد سوخت نیز سبب نگرانی شهروندان مزارشریف شده است و این شهروندان از دولت می خواهند که بر نرخ مواد سوخت نظارت داشته باشند.

آنان می گویند که بهای هر سیر مواد سوخت از بیست تا چهل افغانی نسبت به سال پار افزایش یافته است و علت بلند رفتن قیمت مواد سوخت را نظارت نکردن دولت از نرخ ها و نیز اخاذی های مسیر راه بیان کردند.

محمد امین دره صوفی، عضو شورای ولایتی بلخ با تایید افزایش قیمت مواد سوخت، گفت که شاهراه هایی که منتهی به شهرمزارشریف است، در مسیر راه طالبان از موترهای باربری اخاذی می کنند.

اما احمد ولی سنگر، مشاور اقتصادی والی بلخ نیز افزایش قیمت مواد سوخت را در شهر تایید کرد و گفت که مطابق قانون، دولت در بازار آزاد مداخله کرده نمی تواند، اما خود تاجران درزمینه انصاف را رعایت کنند.

همه ساله در فصل زمستان و سرما نه تنها قمیت مواد سوخت بالا می رود، بلکه قیمت سایر مواد مورد نیاز خانواده ها نیز افزایش می یابد.احمد نعیم دوستی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا