جامعه

شورای سراسری علما خواستار آتش بس فوری در کشور شد

کابل/۱۲جدی/ باختر
سرپرست شورای سراسری علمای افغانستان در دیدار با اعضای مذاکره کنندهٔ صلح، نقش علمای کرام دین را در حل مشکلات جاری در کشور مهم خواند.
شورای سراسری علمای افغانستان امروز در اعلامیه یی نگاشته است که اعضای شورای سراسری علمای افغانستان با هیئت مداکره کنندهٔ جمهوری اسلامی افغانستان دیدار کرد.
در این دیدار مولوی عطاالله لودین، سرپرست شورای سراسی علمای افغانستان در مورد صلح در کشور صحبت کرد و گفت که نقش علمای کرام در حل مشکلات جاری کشور بسیار مهم است.
در این دیدار محمد معصوم استانکزی، رییس هیئت مذاکره کنندهٔ جمهوری اسلامی افغانستان در مورد روند مذاکرات صلح به صورت مفصل صحبت کرد.
اعضای شورا مشوره ها و نظریات شان را به هیئت مذاکره کننده شریک کردند و گفتند که شورای علما از هیئت جمهوری اسلامی افغانستان حمایت و پشتیبانی قاطع می کند و از حوصله مندی آنان در جریان مذاکره قدردانی کردند.
شورای علما آجندای هردو جانب مذاکرات را قابل قدر خواند و به پیش برد مذاکرات اظهار امیدواری کرد.
همچنان این شورا از نظام اسلامی حمایت کرد و آتش بس را فرضیۀ دینی و ضرورت مبرم مردم خواند و بر بر قراری آتش بس تاکید کرد و از هردو جانب خواست که با حوصله مندی مذاکرات را ادامه بدهند و مطابق شریعت اسلامی به تمام مشکلات بپردازند.
در این اعلامیه، شورای علما از حکومت خواست که در جلوگیری از فساد و ناامنی در کشور، بیشتر تلاش کند. بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا