اخبارفرهنگ

طرح مسودۀ مقررۀ حق الزحمۀ خدمات نشراتی در رسانه های دولتی نهایی شد

کابل / 2 قوس / باختر

به ریاست دلاور نذیرزوی مشاور ارشد حقوقی وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز آخرین نشست کمیسیون تسوید طرح مقررۀ حق الزحمۀ خدمات نشراتی دررسانه های دولتی، برگزارشد .

به گزارش خبرنگارآژانس باختر؛ مشاورارشد حقوقی وزارت اطلاعات فرهنگ، طرح مسودۀ مقررۀ حق الزحمۀ خدمات نشراتی در رسانه های دولتی را در 4 فصل و 19 ماده با یک ضمیمه، آماده کرده است .

دراین نشست مشاورارشد حقوقی وزارت اطلاعات وفرهنگ گفت که مقررۀ حق الزحمه که ازسال 1383 تا حال نافذ است، درعرصه رسانه یی جوابگوی نیازمندی های شرایط کنونی نیست.

وی افزود که به خاطربهبود شرایط مادی و تبارز استعداد ها درعرصه های رسانه یی و فرهنگی، شگوفایی هنر و ادب و سایر عرصه های فرهنگی و همچنان به خاطرتشویق ژورنالیستان ، شاعران ، نویسندگان و قلم به دستان کشور؛ طرح مسودۀ مقررۀ جدید حق الزحمۀ خدمات نشراتی دررسانه های دولتی نهایی شده است.

او گفت که این طرح ، به منظورغنای بیشتر، با نهاد های ذیربط نیز شریک می شود و بعد به خاطرطی مراحل تقنینی به نهاد های ذی صلاح ارسال خواهد شد .

همچنان دراین نشست اعضای کمیسیون نیز نظریات و پیشنهاد های شان را به منظور غنای بیشتر طرح مسودۀ مذکور ارائه کردند. احمدضیا احمدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا