جهان

عدم توافق امریکا و کوریای شمالی در ویتنام به معنای شکست مذاکرات اتمی نیست

واشنگتن – صدای امریکا – 13 حوت – باختر
جان بولتون ، مشاور امنیت ملی رییس جمهورایالات متحده امریکا  دیروز گفت که پایان یافتن دیدار دوم سران آمریکا و کوریای شمالی بدون رسیدن به یک توافق، به معنای آن نیست که این مذاکرات به شکست انجامیده است.
به گزارش آژانس باختر به نقل از صدای امریکا، جان بولتون در مصاحبه با سی‌بی‌اس گفت، دلیل عدم حصول نتیجه در مجاب کردن پیونگ یانگ به خلع سلاح این بود که شرایط آنها قابل پذیرش نیست و از این رو ترک مذاکرات خود یک «موفقیت» محسوب می‌شود.
دونالد ترامپ ، رییس جمهور ایالات متحده امریکا و کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته درهانوی پایتخت ویتنام برای بار دوم به طور مستقیم گفت ‌وگو کردند؛ اما این نشست بدون نتیجه پایان یافت.
رییس جمهور ترامپ که دلیل ترک مذاکرات را زیاده‌ خواهی طرف کوریای اعلام کرده بود، روز شنبه بار دیگر گفت کوریای شمالی آینده اقتصادی درخشانی خواهد داشت، اما چنین آینده یی بدون توافق خلع سلاح رقم نخواهد خورد.
رهبر کوریای شمالی برلغو کلیه تحریم‌های اعمال شده آمریکا علیه کشورش اصرار دارد؛ در حالی که حکومت ترامپ تاکید دارد تا خلع سلاح کامل و قابل راستی آزمایی اتمی، تحریم‌ها باقی خواهد ماند. فریده بابک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا