اخبارامنیتفرهنگ

فعالان مدنی و رسانه‌ یی هرات از افزایش ترورهای هدف‌مند در کشوابرازنگرانی کردند

هرات/ ۱۳ جدی/ باختر

شماری از فعالان مدنی و رسانه‌ یی هرات امروز در یک همایش دادخواهی، تشدید ناامنی‌ها و ترورهای هدف‌مند علیه این گروه‌ها را نگران‌کننده خواندند و خواهان توجۀ جدی حکومت در راستای تامین امنیت و شناسایی عاملان این قضایا شدند.

فعالان مدنی ورسانه یی درپایان این همایش، در اعلامیه یی ، این حمله را تقبیح کردند و آن را مغایر تمام ارزش‌های اسلامی و انسانی دانستند و از حکومت خواهان تامین امنیت جانی و روانی همه اقشار مختلف فعال جامعه شدند.

سیداشرف سادات فعال مدنی افزایش حمله های اخیر را نگران‌کننده دانست و گفت که فعالان مدنی و رسانه‌ یی همیشه صدای عدالت‌خواهی مردم بوده‌اند و گروه‌های تروریستی با افزایش حمله ها در پی خاموش کردن این صدا اند‌‌.

وی از دولت خواست که برای جلوگیری از ترورهای بیشتر در قسمت شناسایی و نابودسازی این گروه‌ها اقدامات موثر و جدی‌تر روی دست گیرد.

خلیل رسولی خبرنگار در هرات یکی از علت‌های افزایش ترورهای هدف‌مند و برنامه ریزی شده فعالان رسانه‌ یی و مدنی را عدم پی‌گیری جدی حکومت برای شناسایی و مجازات عاملان جنایت‌های مشابه گذشته دانست و گفت که تا کنون حکومت در قسمت دستگیری و مجازات عاملان ترورهای مشابه دست‌آورد چشم‌گیری نداشته است‌.

وی ازحکومت خواهان رسیدگی و بررسی تمامی قضایای ترورهای هدفمند،  حکومت شد و شناسایی و نابودسازی این گروه‌ها را راه حل این معضل دانست.

ازسوی دیگر افغان و محمدی زنان فعال مدنی،  فعالان رسانه‌ یی و مدنی را افراد بی‌طرف خواندند که در راستای تحقق عدالت مبارزه می کنند و هر روز قربانی می‌دهند.

آنان از حکومت خواهان تامین بیشتر و بهتر امنیت این گروه‌ها شدند.

در پی افزایش حملات تروریستی هدف‌مند به جان خبرنگاران و فعالان مدنی در این اواخر، حکومت وعدۀ پی‌گیری جدی این قضایا برای شناسایی و نابودسازی عاملان آن را داده است، وعده یی که تاکنون چندان عملی نشده است.ختم/ابوی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا