اخبارامنیتفرهنگTOP

محمدطاهرزهیر ازمسوولان امنیتی خواست که فضای امن برای خبرنگاران و رسانه ها درکشور، فراهم کنند

کابل / 13 جدی / باختر

محمد طاهرزهیرسرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز درنشست خبری،  خواستار داد خواهی و رسیدگی لازم به چالش های خبرنگاران درکشورشد و از مسوولان امنیتی خواست که فضای امن برای خبرنگاران فراهم کنند.

به گزارش آژانس باختر؛ دراین نشست سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ خاطر نشان کرد که اوضاع امنیتی و چالش های خبرنگاران سبب شده است که آزادی بیان درخطرباشد و تهدید ها از خبرنگاران درسراسر کشور قربانی بگیرد.

وی افزود که قربانی ها و شهادت خبرنگاران درماه های پسین سبب  ایجاد نگرانی های جدی در میان جامعۀ رسانه یی کشور شده است.

سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ ازفعالیت های نیرو های امنیتی کشور به قدردانی یاد کرد و اما ازمسوولان امنیتی کشور به ویژه وزارت امورداخله تقاضا کرد که فضای امن و آرام برای سایر مردم کشور به خصوص خبرنگاران و رسانه ها فراهم کنند .

محمد طاهرزهیر دررابطه به حوادث تروریستی اخیر که باعث قربانی شماری ازخبرنگاران درکشورشده است معلومات داد و گفت که وزارت اطلاعات وفرهنگ ازشورای عالی مصالحۀ ملی، هیئت مذاکره کننده و وزارت دولت درامور صلح می خواهد که تامین امنیت و مصوونیت جامعۀ رسانه یی و خبرنگاران را دراولویت اجندای مذکرات صلح قراردهند.

وی خاطرنشان کرد: چالش های امنیتی برای خبرنگاران سبب می شود که آزادی بیان و روشنگری تهدید شود و دچارفروپاشی شود و همچنان امنیت جان خبرنگاران و آیندۀ آزادی بیان برای وزارت اطلاعات وفرهنگ یک امر حیاتی و ارزنده است که نباید سطحی گرفته شود .

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت: نامۀ داد خواهانه یی را ازطریق وزارت امورخارجه به نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان ( یوناما ) و اتحادیۀ اروپا ارسال کردیم و از این دومرجع بین المللی درافغانستان می خواهیم که برطرف مقابل، گروه های هراس افگن و تروریستان که درعقب این قضایا قرار دارند، ازطریق مجاری یی که خود می دانند، فشاروارد کنند و ازابزارهای ممکن برای مصوون شدن فضا برای خبرنگاران ، کاربگیرند.

احمدضیا احمدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا