سیاستاخبار

محمد اشرف غنی، گزارش کارکردها و برنامه های ادارۀ اترا را شنید

کابل / 5 قوس / باختر

محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان  امروز در نشستی با مسوولان ادارۀ تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان (اترا) گزارش کارکردها و برنامه های آن ادارۀ را شنید کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،در این نشست که در ارگ انجام شد، ابتدا رییس جمهوری، برنامه های اداره اترا را در قسمت سرمایه گذاری بالای دیجیتال سازی افغانستان، خدمات مخابراتی و خدمات انترنتی(4G) استماع کرده، گفت که هر اداره باید یک قرارداد کاری منظم، نتیجه بخش، همراه با ضرب الاجل داشته باشد.

رییس جمهوری افزود: هیچ دلیل قابل پذیرش نیست که در کارهای خویش پیشرفت نداشته باشیم. بعد از کنفرانس جینوا که دیروز موفقانه برگزار شد، اولویت من این است که چگونه نتایج کار اداره ها  را بررسی کنیم و برنامه ها، به موقع و با سرعت تطبیق شوند و ارائه خدمات به گونه درست صورت گیرد.

سپس عمر منصور انصاری رییس ادارۀ اترا با ارائه گزارش عمومی از کارکردهای این اداره، در زمینه های عواید از فریکونسی ها، تطبیق برنامه های انکشافی، تقویت ادارۀ مذکور، دیزاین در حدود ۲۰ پروژه، روابط با سکتور خصوصی، استراتیژی مشترک با شرکت ها، زیربنا برای فایبر نوری، تنظیم سیم کارت ها، اولویت ها در تکنالوژی معلوماتی، مقررات در تنظیم مارکیت ها و پلان راجع به خدمات انترنتی(4G)، به رییس جمهوری معلومات ارائه کرد.

وی با بیان اینکه ما بالای نسل چهارم خدمات انترنتی(4G) به شدت کار می کنیم و در مراحل مهم این پروسه قرار داریم، در مورد صندوق انکشافی مخابرات و منابع که برای تقویت تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی در آن وجود دارد، صحبت کرد.

همچنان رییس اترا در خصوص گسترش فایبر ملی شهری و روستایی که یکی از برنامه مهم این ادراه می باشد، یاد آوری کرده، گفت که می خواهیم در این زمینه بیشتر کار شود.

به همین ترتیب رییس جمهوری گفت که ما باید ظرفیت دیجیتال سازی حکومتداری را داشته باشیم. وی افزود که احصائیه مرکزی، ادارۀ اترا و وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی باید به گونه هماهنگ کار کنند و در یک استراتیژی منظم تصویر بزرگ از فعالیت های شان را به نمایش بگذارند.

رییس جمهوری تصریح کرد: تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی از جمله سکتورهای مهم است که من بعد از کنفرانس جینوا اولین نشست را با مسوولان این اداره، انجام دادم.

رییس جمهوری گفت که خدمات انترنتی(4G) باید نتیجه بخش باشد و برای عملی نمودن دیجیتال سازی حکومت افغانستان و حکومتداری باز باید ابتکارات بیشتر را به خرج دهیم.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد که باید اترا زبان مشترک را با شرکت های که در این سکتور فعالیت دارند، پیدا کند و روی یک استراتیژی کار شود.

وی در اخیر سخنانش با تاکید بر اینکه شرکت ها باید از قوانین آگاهی پیدا کنند، گفت که ما باید به طرف دیجیتالی شدن برویم و تلاش ها در این راستا بیشتر شود و از جامعۀ بین المللی نیز بخواهیم که ما را در قسمت تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی، همکاری بیشتر کنند. ماری  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا