سیاستTOP

محمد اشرف غنی: امروز مردم قندهار اجماع دارند، همه شان امنیت می خواهند و خواستار حاکمیت قانون هستند

کابل/28 قوس/باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان در سفرش به قندهار، شام دیروز با نمایندگان ولسوالی ها و نواحی مرکز آن ولایت دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار عطا محمد به نمایندگی از نواحی مرکز و معلم عبدالرحیم به نمایندگی از ولسوالی ها صحبت کردند و گفتند که ما خواهان تامین امنیت هستیم و اولویت ما آتش بس است.
آنان از تلاش های رییس جمهوری در زمینۀ صلح قدردانی کردند و خواهان بازاریابی به میوه های تازه و خشک به ویژه انگور و انار، کاهش تعرفه های گمرکی و وسعت دادن بیشتر سرک عمومی شهر قندهار شدند.
نمایندگان مذکور بر تقویت بیشتر نیروهای امنیتی و دفاعی مستقر در قندهار تاکید ورزیدند و خواهان افزایش حقوق معلمان، رفع کمبود استادان و ارزش دادن بیشتر به شوراهای انکشافی شدند.
بعد، امرالله صالح معاون اول رییس جمهوری صحبت کرد و گفت که هدف سفر ما به قندهار این بود که از نزدیک نیروهای امنیتی و دفاعی خویش را ببینیم و مشکلات شان را بشنویم. وی افزود که سربازان، بریدملان و افسران مشکلات شان را در مورد مدیریت، لوژستیک و عدم هماهنگی ابراز کردند و روحیۀ عالی خدمت گذاری به وطن داشتند.
معاون رییس جمهوری افزود که آنان از ولایت های مختلف جمع شده اند تا از قندهار و نظام جمهوریت و قانون اساسی خویش دفاع کنند.
وی با اشاره بر این که در ساحۀ طالبان تعلیم، شفاخانه و خدمات اجتماعی وجود ندارد و مردم صدای خود را بلند کرده نمی توانند. اما تلاش ما این است که هفته نو یک هیئت از کابل به قندهار بیاید و شمار بیجاشدگان را مشخص کند تا در مدت یک هفته برای آنان کمک عاجل صورت گیرد.
امرالله صالح گفت که وزارت احیا وانکشاف دهات به بیجاشدگان اولویت بدهد و با مؤسسات صحبت می کنیم که کمک های شان را به آنان بیشتر سازد.
رییس جمهوری پس از شنیدن صحبت های آنان گفت که من مدیون قندهار هستم، زیرا مردم این ولایت وحدت ملی و عزت خاک را حفظ کردند و به ما شمله دادند که به آن افتخار می کنیم.
رییس جمهوری گفت: هر قسم امکانات و قربانی و توجۀ که ضرورت داشته باشید، دریغ نخواهیم کرد و قومندۀ واحد عملیات ها به دست قومندان قول اردو ۲۰۵ اتل خواهد بود.
وی افزود که در قندهار نظم قوی و محکم خواهد آمد و نقش بزرگان و همبستگی آنان نیز مهم است. قندهار جای مدنی است  باید آن را به گونۀ واضح جمع کنیم. با همکاری شما امنیت قندهار تامین می شود و در قسمت حکومتداری اصلاحات واضح به میان خواهد آمد.
رییس جمهوری گفت که در زمینۀ بازاریابی به محصولات زراعتی قندهار در هفتۀ آینده به نتیجه خواهیم رسید.
رییس جمهوری کشور تصریح کرد که امروز مردم قندهار اجماع دارند، همه شان امنیت می خواهند و خواستار حاکمیت قانون هستند. آنان تاکید دارند که مسوولان باید خادمین مردم باشند، نه باداران شان. احمدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا