سیاستاخبار

محمد اشرف غنی با رییس و اعضای کمیسیون مبارزه علیه فساد اداری، دیدارکرد

 

کابل / ۱۶ جدی / باختر

محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با رییس و اعضای کمیسیون مبارزه علیه فساد اداری در قصر گلخانۀ ارگ، دیدار کرد.

به گزارش آژانس باختر؛  دراین دیدارابتدا رییس جمهوری حمایت کامل خویش را از کمیسیون متذکره در راستای تطبیق قانون مبارزه با فساد اداری ابراز کرد و گفت که اداره های موازی مشخص شود که در مورد سرنوشت آنان تصامیم لازم اتخاذ شود.

رییس جمهوری به رهبری کمیسیون متذکره به خاطر ترتیب پروسیجر واضح و تعریف صلاحیت ها برای ارزیابی وزیران و رییسان اداره های مستقل هدایت داد و گفت که کمیسیون مبارزه علیه فساد اداری باید از نگاه بودجه مستقل شود.

بعد، عبدالقیوم نظامی رییس کمیسیون مبارزه علیه فساد اداری، گزارش اجراات شان را به رییس جمهوری شریک کرد و گفت که کمیسیون، بررسی های خویش را به گونهٔ مستقل به پیش می برد و در عرصۀ مبارزه با فساد تغییرات اساسی رونما خواهد شد.

وی افزود: اکنون کمیسیون روی استراتیژی موقت یک ساله کار می کند و ارزیابی های خویش را به خاطر ترتیب استراتیژی جامع پنج ساله در مدت شش ماه انجام خواهد داد و

ما همچنان روی طرحی کار می کنیم که در آن سرنوشت اداره های موازی و غیر ضروری معلوم خواهد شد.

عبدالقیوم نظامی با معلومات در مورد تعقیب دوسیه های ملتوی، گفت که تعقیب قضایای متذکره با نهاد های مربوط تسریع شده است و تمام موارد فساد اداری را کمیسیون مورد بررسی قرار خواهد داد.

رییس جمهوری پس از شنیدن گزارش متذکره، از کار روی ترتیب استراتیژی های موقتی و دایمی کمیسیون مبارزه علیه فساد اداری، استقبال کرد و گفت که این استراتیژی ها برای تایید به شورای عالی حاکمیت قانون و اطلاع رسانی به کابینه ارائه شود.

رییس جمهوری کشور خاطرنشان کرد: استقلال کاری و صلاحیت بررسی کمیسیون باید واضح باشد که بتواند به شمول دفتر من، اداره های مربوط ریاست جمهوری و تمام دوایر دولتی را بررسی کند.

وی افزود: افرادی که به  دوسیه های فساد اداری زندانی شده اند، دوباره استخدام نشوند و باید در این خصوص قوانین تغییر کند و همچنان کمیسیون مبارزه علیه فساد اداری باید صلاحیت پیشنهاد تعلیق را به رییس جمهوری داشته باشد.

رییس جمهوری در اخیر سخنانش، گفت که حساب دهی جامعۀ مدنی در خصوص اتهامات وارده، مهم است و باید اتهامات خویش را با ثبوت ارائه کند و مسوولیت قانونی اتهامات غیر مستند را بپذیرد.

احمدضیا احمدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا