سیاست

محمد اشرف غنی: در جریان چهار سال گذشته شمار زیادی از مساجد ما ترمیم و اعمار شد

کابل باختر 5 حوت
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان در جریان سفرش به ولایت نیمروز، قبل از ظهر امروز مسجد جامع و تالار فاتحه خوانی شهر زرنج را تهداب گذاری کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، انجنیر عبدالباقی عمر با خوش آمدید به رییس جمهور، در مورد پروژۀ متذکره معلومات داد و گفت که این مسجد جامع در یک هزار متر مربع زمین در دو طبقه و تالار فاتحه خوانی در ۱۲۰۰ مترمربع به هزینه ۸۷ میلیون افغانی از بودجه ملی دولت در مدت یک سال اعمار می شود.
پس از تهداب گذاری مسجد جامع و تالار متذکره، مولوی عبدالحکیم منیب سرپرست وزارت حج و اوقاف گفت که این مسجد از نمونه های مساجدی است که رییس جمهور کشور هدایت اعمار آن را برای سال ۱۳۹۸ داده بود.
وی با تشکر از توجه ویژۀ رییس جمهور در خصوص اعمار و ترمیم مساجد، گفت که این تلاش ها برای حمایت از ارزش های اسلامی گام مهم است و این نمونه مساجد از بودجه دولت به هزینه ۲۶ میلیون و ششصد هزار افغانی اعمار می شود.
رییس جمهور در این مراسم گفت که ما و شما شاهد هستیم که در جریان چهار سال گذشته شمار زیادی از مساجد ما ترمیم و اعمار شده است، ولی ما هنوز آن را کافی نمی دانیم.
محمد اشرف غنی با تبریکی به مردم ولایت نیمروز، گفت که این وظیفه اساسی یک کشور اسلامی است که به اعمار و ترمیم مساجد توجه خاص کند. وی افزود که مساجد ۲۰ ولایت از سوی واحد عملیاتی ارگ اعمار می شود و هدایت من این است که در معماری آن اصول تاریخی را اساس قرار دهند.
رییس جمهور کشور خاطرنشان کرد که زمینۀ عبادت خواهران ما نیز در این مساجد فراهم شده است. وی افزود که برعلاوۀ اعمار مساجد، در بعضی از ولایات سالون فاتحه خوانی که از نیازمندی های مهم هموطنان ماست، نیز در مدت یک سال اعمار می شود. احمدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا