سیاستاخبار

محمد اشرف غنی رییس جمهوری، گزارش برنامه ها و اجراات ادارۀ ملی حفاظت محیط زیست را استماع کرد

کابل/6قوس/باختر

محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، شام دیروز در نشستی با مسوولان ادارۀ ملی حفاظت محیط زیست، گزارش برنامه ها، اجراات و فعالیت های آن اداره را استماع کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این نشست ، رییس جمهوری پس از استماع گزارش متذکره، گفت که حفاظت از محیط زیست از اولویت های حکومت است و باید در این بخش با همکاری جامعه بین المللی به عوض پروژه ها، کار و سرمایه گذاری بالای برنامه های محیط زیست صورت گیرد.

وی افزود که افغانستان هفدهمین کشوری در جهان است که محیط زیست آن با خطر مواجه می باشد و در این عرصه باید برنامه های زیادی ترتیب شود.

رییس جمهوری، تلاش ها در زمینه جلوگیری از آلودگی هوا را کافی نداست و گفت که در این عرصه باید کارهای بیشتر شود و از عواملی که باعث آلودگی محیط زیست می شوند، جلوگیری شود.

رییس جمهوری به ادارۀ متذکره هدایت داد که در زمینه جلوگیری از آلودگی هوا با توجه به موجویت منابع بین المللی، روی طرح ها و برنامه های محیط زیستی کار شود. همچنان بالای حفاظت از جنگل ها، نهال شانی، مدیریت آب ها و سایر عرصه های محیط زیستی تمرکز شود و در این راستا برنامه های مهم داشته باشیم.

وی افزود : برنامه ها طوری ترتیب شوند که از تجارب بین المللی در آن استفاده شود، که بتوانیم از آسیب های محیط زیستی جلوگیری کنیم.

رییس جمهوری در اخیر سخنانش گفت که ادارۀ ملی حفاظت محیط زیست باید با شاروالی ها هماهنگ باشند، تا بتوانیم در زمینه حفاظت محیط زیست کار بیشتر کنیم و برای جلوگیری از تهدید های مختلف طبیعی از جمله خشکسالی، یک دیدگاه واضح داشته باشیم. ماری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا