سیاستاخبارامنیتTOP

محمد اشرف غنی رییس جمهوری: اصلاحات در وزارت دفاع ملی به خاطر پایداری قوای مسلح کشور، تطبیق می شود

کابل/15 جدی/باختر

محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان و سرقوماندان اعلی قوای مسلح صبح امروز در نشستی که به منظور بررسی اصلاحات در وزارت دفاع ملی برگزار شده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،

در این نشست که در تالار وزارت دفاع ملی انجام شد، ابتدا شاه محمود میاخیل معاون اول وزارت دفاع ملی با خوش آمدید به رییس جمهوری و اتحاف دعا به روح شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، گفت که هدف نشست ارزیابی اصلاحات در وزارت دفاع ملی می باشد. وی افزود که در این وزارت ظرفیت بزرگ، اراده و تعهد موجود است و هماهنگی و شفافیت باعث تطبیق اصلاحات در این نهاد شده است. 

سپس داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی صحبت کرد و با تشکر از تشریف آوری رییس جمهوری، گفت که روند اصلاحات در این وزارت بنابر هدایت شما و استماع گزارش فعالیت های مسوولان قوای مسلح، باورمندی سربازان خط اول را بیشتر می کند.

داکتر محب گفت: نیروهای امنیتی و دفاعی ما با روحیه عالی در برابر دشمنان مبارزه می کنند و ما و همۀ هموطنان بالای آنان افتخار می کنیم. وی افزود که اردوی ملی یگانه نهاد مبارز با دشمنان افغانستان است که به خاطر تقویت، تمویل و تجهیز بیشتر آن و رسیدگی به خانواده های شهدا و مجروحان، اصلاحات در وزارت دفاع ملی به میان می آید.

محمد اشرف غنی رییس جمهورب در این نشست در سخنرانی خویش با ابراز امتنان از تمام جنرالان، افسران، بریدملان و سربازان دلیر کشور که در شرایط دشوار از افغانستان دفاع می کنند، گفت: هر باری که در اینجا می آیم، سکون و اعتماد من به شما چندین برابر می شود.

رییس جمهوری کشور گفت: من به صورت دوامدار احوال سربازان شجاع خط اول را می گیرم و خواست ها و پیشنهادات آنان را استماع می کنم و برایم معلوم شد که تعهد، اراده و ظرفیت تان با گذشت هر روز بلند می رود. آنان برای خود هیچ چیزی نمی خواهند و همواره تعهد قوی شان را در راستای حفاظت از وطن، نظام، قانون اساسی و جمهوریت، تجدید می کنند.

رییس جمهوری، تلاش های شاه محمود میاخیل معاون اول وزارت دفاع ملی را در زمینۀ اصلاحات در این وزارت مورد ستایش قرار داد و گفت که این اصلاحات به خاطر پایداری شما و رسیدگی به خواست ها و پیشنهادات بریدملان و سربازان خط اول، تطبیق می شود.

سرقوماندان اعلی قوای مسلح تاکید کرد که در بودجه، تمویل، تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی کاهش نمی آید و با توجه حکومت افغانستان، حمایت جامعۀ بین المللی از آنان، نیز پابرجاست. وی افزود که تا آخرین قطرۀ خون از شما به گونۀ قاطعانه حمایت می کنیم و به هر خانوادۀ شهید و مجروح و معلول قوای مسلح، رسیدگی می شود.

رییس جمهور خاطرنشان کرد که به محمد یاسین ضیا لوی درستیز وزارت دفاع ملی به خاطر احوال گیری دوامدارش از سربازان خط اول، مدال دولتی غازی وزیر محمد اکبرخان، به دگرمن علیم بیگ قوماندان کندک دوم لوای سوم قول اردوی ۲۱۵ میوند به خاطری که از خود شجاعت نشان داده است، تفویض رتبۀ دگروالی و تفویض مدال های دولتی را به صد تن از سربازان دلیر خط اول جنگ به خاطر شجاعت و وطن دوستی شان، منظور می کنم.

رییس جمهوری با اشاره به مذاکرات صلح، گفت که حکومت افغانستان به صلح متعهد است، مگر ما آن صلح مثبت را می خواهیم که در آن عدالت تامین، مشارکت بیشتر و حقوق مردم حفاظت شود.

در اخیر رییس جمهوری کشور در نشست های جداگانه با مسوولان وزارت دفاع ملی، در مورد اصلاحات در آن وزارت صحبت کرد و گزارش آنان را در رابطه به شهدا، مجروحان، معلولان، اسیران، امور تعلیم و تربیه، سیستم منابع بشری، امور عقیدتی و فرهنگی، امور حقوق بشر و جندر، امور تامیناتی، تخنیکی و لوژستیکی، کاهش مصارفات، مبارزه با فساد، جلب و جذب و امور صحی استماع کرد و به آنان به خاطر بهبود کارهای شان، هدایات لازم داد.#ماری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا