سیاستاخبار

محمد اشرف غنی رییس جمهوری گزارش فعالیت ها و دستآوردهای شرکت برشنا را استماع کرد

کابل/6قوس/باختر

محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان عصر دیروز در یک نشست با مسئولان دافغانستان برشنا شرکت، گزارش فعالیت ها و دستآوردهای این شرکت را استماع کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این نشست داوود نورزی رییس دافغانستان برشنا شرکت و شماری از مسوولان این شرکت در مورد افزایش عواید نسبت به سال گذشته، مبارزه با فساد، مشکل عرضه و تقاضای انرژی برق، سرمایه گذاری در بخش انرژی، پلان فصل زمستان، پروژه های در حال اجرا، شفافیت در کارها، تطبیق شماری از برنامه های اصلاحی در شهر کابل، استخدام و دستآوردها به رییس جمهوری معلومات دادند و خواهان توجه بیشتر حکومت به این شرکت شدند.

رییس جمهوری پس از استماع صحبت های آنان، از ترتیب پلان جامع شرکت برشنا در خصوص جلوگیری از ضایعات استقبال کرد و گفت که شما در زمینه کاهش ضایعات و اینکه به چه اندازه توجه، سرمایه گذاری و اصلاحات نیاز دارید، پیشنهادات تان را ارائه کنید.

رییس جمهوری در کنار تبریکی به خاطر تدویر موفقانه کنفرانس جینوا برای افغانستان، گفت که از افزایش عواید و ایجاد تغییر مثبت در این زمینه، خرسندم می باشم، اکنون باید سیستم ها دیجیتالی شوند و بالای استراتیژی دیجیتالی کار می کنیم.

رییس جمهوری با تاکید گفت که می خواهیم در خصوص ابعاد مختلف دیجیتال سازی به یک نتیجه برسیم و در این خصوص پیشنهاد های مشخص خویش را ارائه کنید.

رییس جمهوری کشور خاطرنشان کرد که دافغانستان برشنا شرکت و اداره اترا باید مشترکاً در رابطه به انتقال لین برق و فایبر نوری به نتیجه برسند. وی افزود که ما باید حکومتداری و اقتصاد دیجیتالی داشته باشیم.

رییس جمهوری در اخیر سخنانش به مسوولان دافغانستان برشنا شرکت هدایت داد که مشترکاً با بخش خصوصی کار کنند که انرژی برق برای شهریان کابل و پارک های صنعتی، تنظیم و مشکل کمبود آن به گونۀ درست حل شود.#ماری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا