سیاست

محمد کریم خلیلی: آوردن صلح در کشور نباید به بهای قربانی نمودن دست آورد های فصل جدید صورت گیرد

کابل باختر 9 دلو

نماینده جدید سرمنشی ملل متحد در امور افغانستان، بعد ازظهر امروز با محمد کریم خلیلی معاون رئیس جمهور ملاقات تعارفی نمود.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس اطلاعاتی باختر خبر داد،در این دیدار یان کوبیش نماینده جدید سرمنشی ملل متحد در امور افغانستان، مشارکت و همکاری در جهت ایجاد صلح و ثبات، کمک به روند انتقال موفقیت آمیز مسئولیتهای امنیتی به نیروهای افغان و جلب همکاریهای منطقه ای را از اهم اولویتهای کاری خود در افغانستان برشمرد.

وی اظهار داشت که انتقال مسئولیتهای امنیتی یک موضوع مهم برای افغانستان و جامعه جهانی بوده و بر همکاریهای متقابل سازمان ملل متحد و حکومت افغانستان در این راستا تاکید نمود. نماینده جدید سرمنشی ملل متحد همچنین تصریح نمود که پروسه صلح باید جامع، همه شمول و شفاف و با توجه به دستاوردهای مردم افغانستان در طی یک دهه گذشته صورت گیرد. وی همچنین در این راستا علاوه بر تلاشهای جامعه جهانی، توسعه همکاریهای منطقه ای را در تسهیل پروسه صلح مهم عنوان نمود.

در این ملاقات محمد کریم خلیلی معاون رئیس جمهور ضمن تبریک مسئولیت جدید یان کوبیش؛ اظهار امیدواری نمود که تجارب و تلاشهای ایشان بتواند مردم افغانستان را در جهت برقراری صلح و ثبات کمک نماید.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت که در صورتی که جامعه جهانی در قسمت ارتقاء ظرفیت ارگانهای امنیتی افغانستان را بیش از پیش کمک نماید، دولت و مردم افغانستان مصمم است که تا سال 2014؛ بصورت موفقیت آمیز مسولیتهای امنیتی را برعهده بگیرد. وی همچنین با اشاره به این موضوع که صلح یک ضرورت جدی مردم افغانستان بوده تصریح نمود که آوردن صلح در کشور نباید به بهای قربانی نمودن دستاوردهای فصل جدید افغانستان صورت گیرد.

وی همچنین با اشاره به گستردگی سطح فقر و آسیب پذیری مردم افغانستان از نگاه حوادث طبیعی خواهان کمکهای بیشتر سازمان ملل متحد برای مردم افغانستان شده و از اعلام درخواست و همکاری سازمان ملل متحد مبنی بر نیاز عاجل افغانستان به بیش از 437 میلیون دالر کمک، اظهار قدردانی و تشکری نمود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا