سیاست

مردم:اعضای جدید شورای ملی منافع ملی را رجحان دهند

کابل، 5 دلو، باختر
مردم با توجه به کرسی های خالی خانه ملت در دوره گذشته مطرح می کنند که نمایندگان مردم در دوره جدید با حضور فعال در جلسه ها، منافع ملی را بر منافع شخصی رجحان دهند.
این اظهارات در حالی بیان می شود که دیروز سخنگوی رییس جمهوری در یک نشست خبری گفت که رییس جمهور شورای ملی را با حضور نمایندگان جدید افتتاح می کند.
در همین حال شماری از باشندگان کابل از اعضای جدید شورای ملی  خواست های فراوان دارند.
فیروز قاسم زاده باشنده شهر کابل به آژانس باختر  گفت که از اعضای جدید شورای ملی می خواهد که در مجلس حاضر باشند تا تصویب قوانین به تاخیر نیفتد.به گفته وی اعضای قبلی شورای ملی در بسیاری نشست ها حضور نداشتند که این کار باعث کندی روند تصویب قوانین می شد.
محمود حیدری باشنده دیگر شهر کابل بیان داشت که وی به نامزد  مورد علاقه اش رای داده است و انتظار دارد که اعضای جدید مجلس نمایندگان در تصویب قوانین بی طرفانه عمل کنند.
به گفته وی خانه ملت باید منافع ملی را نسبت به منافع شخصی ترجیح دهند.
اما احمد شاهین کارشناس مسایل سیاسی در صحبت با آژانس باختر گفت که از لحاظ حقوقی وقتی اعضای کمیسیون های اتنخاباتی به فساد متهم وبرکنار می شوند و در صورتی که جرم شان ثابت می شود، نتایج انتخابات نیز زیر سوال می رود.
گفته وی تا 15 حوت که قرار است اعضای جدید مجلس نمایندگان معرفی شوند زمان کم باقی ماند است و بعید به نظر می رسد که اعضای جدید مجلس نمایندگان معرفی شوند.
به گفته احمد شاهین حکومت باید در این راستا صبر کند تا زمینه برای معرفی اعضای جدید پارلمان مساعد شود.
اما هارون چخانسوری دیروز در یک نشست خبری گفت که  تا کنون 84 نفر از طریق احزاب و نهادهای مدنی مرتبط به انتخابات به خاطر راه یابی به کمیسیون های انتخاباتی معرفی شده اند.
به گفته وی  تا سه روزآینده تمام اسناد معرفی شدگان بررسی خواهد شد .
به گفته سخنگوی ریاست جمهوری بعد از تعیین اعضای کمیسیون های انتخاباتی نتایج کامل انتخابات مجلس نمایندگان نیز اعلام خواهد شد.
او تاکید کرد که رییس جمهوری دور جدید کاری را با حضور نمایندگان که تازه به خانه ملت راه یافته اند،  افتتاح می کند.
این اظهار نظر شهروندان در رابطه به اعضای جدید مجلس به وضاحت می رساند که مردم نسبت به عملکرد نمایندگان شان در خانه ملت راضی نیستند.نمایندگی از مردم در خانه ملت عملکرد مردمی می خواهد، هرگاه نمایندگان جدید مجلس هم مانند گذشته عمل کنند مردم در مورد آنان نیز قضاوت خواهند کرد.مجیب مرزایی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا