اخبارتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به روزنامه های چاپی غیرحکومتی در پایتخت

کابل/ 6قوس/ باختر

شمار محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی در پایتخت که به دسترس قرارگرفته اند٬ به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی کشور پرداخته اند.

روزنامۀ 8صبح٬ مطلب تحت عنوان «کمک های مشروط جامعه جهانی» نوشته است: کنفرانس ژینو با اعلام 12 میلیارد دالر کمک مشروط برای چهار سال آینده افغانستان٬ پایان یافت.

ای کاش این بار دولت مردان به جای ماهی دادن، زمینه ماهی گرفتن را به مردم فراهم سازند.

روزنامۀ آرمان ملی٬ درصفحه اول زیر عنوان «ریاست جمهوری: بن بست مذاکرات دوحه نشکسته است» نوشته است: ریاست جمهوری افغانستان گزارش ها مبنی برحل اختلاف های گفت وگوهای صلح دوحه را رد کرد وگفت که هنوز هم این مذاکرات با بن بست مواجه است.

 این روزنامه٬ مطلب دیگر تحت عنوان «اعلامیۀ پایانی کنفرانس ژینو، آتش بس فوری و فراگیر در افغانستان برقرار شود» نگاشته است: نمایندگان 66 کشور و 32 سازمان بین المللی در کنفرانس بین المللی ژینو در بارۀ افغانستان با نشر اعلامیۀ مشترکی٬ از روند صلح و توسعۀ اقتصادی افغانستان حمایت کرده و خواهان برقراری آتش بس فوری و فراگیر دراین کشور شدند.

روزنامۀ صبح کابل٬ مطلب زیرعنوان «امرالله صالح: وزارت مالیه در ثبت موترهای بدون اسناد عمداً کار شکنی می کند» نوشته است: آقای صالح، روز پنجشنبه 6قوس٬ در برگه فیسبوکش نوشته است: در صورتی که مسوولان این وزارت همچنان به کار شکنی ادامه دهد، به دادستانی کل معرفی خواهند شد.

روزنامۀ اطلاعات٬ روز مطلب تحت عنوان «افزایش تجاوز جنسی بر کودکان در هرات» نوشته است: آمار دادستانی هرات نشان می دهد که در سال جاری 35 مورد تجاوز جنسی بر کودکان در هرات ثبت شده است و پرونده های 49 تن در پیوند به تجاوز بر کودکان به دادگاه فرستاده شده است.

در تمام سال گذشته کمتر از 35 مورد تجاوز بر کودکان در هرات شناسایی شده بود. شوخک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا