امنیت

مسوولان حوزه شمال از افزایش بی جا شدگان داخلی ابراز نگرانی کردند

مزارشریف/29عقرب/باختر
مسوولان ریاست های امور مهاجرین و بی جاشدگان داخلی حوزه شمال کشور از افزایش جنگ ها و موج جدید بی جا شدگان داخلی اظهار نگرانی کردند.
به گزارش خبرنگار محلی آژانس اطلاعاتی باختر، در نشستی که به همین منظور در مزارشریف مرکز بلخ برگزارشد، مسوولان ریاست های امور مهاجرین و بی جا شدگان داخلی حوزه شمال کشور پیرامون نحوۀ رسیدگی به مشکلات مهاجران و بی جا شدگان داخلی در فصل سرمای زمستان سال روان صحبت کردند.
آنان از گسترش دامنۀ جنگ ها و موج جدید بی جا شدگان ساحات جنگی به داخل شهرها و عدم رسیدگی درست نهادهای امداد رسان خارجی به بی جا شدگان اظهار نگرانی کردند و خواهان توجه جامعه جهانی در زمینه شدند.
همچنان بی جا شدگان داخلی می‌گویند که هزاران نفر زیر خیمه ها بدون امکانات اولیه زندگی، به سرمی برنند، در صورتیکه مسوول توجه نکنند، اکثر آنان در سرما تلف می شوند.
مسوول هماهنگ کننده مهاجران و بی جا شدگان در شمال کشور با تایید مشکلات بی جا شده ها می‌گوید که برای حل مشکل ، هماهننگی های میان نهاد های امداد رسان خارجی و ریاست های امور مهاجرین درشمال صورت گرفته است.
رییس امورمهاجرین و بی جا شدگان داخلی بلخ می گوید که اکنون بیش از بیست و پنج هزار بی جاشده داخلی از ولایت های شمال وشمال شرق در اطراف و داخل شهرمزارشریف با امکانات اندک در شش کمپ زندگی می کنند. احمد نعیم دوستی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا