آموزش

معاون رییس جمهور با استادان و محصلان مرکز آموزشی ستاره دیدار کرد

 کابل باختر 29 جدی

دهها تن از استادان و محصلان مرکز آموزشی ستاره پیش از ظهر امروز با محمد کریم خلیلی معاون رییس جمهور دیدار نمودند.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس اطلاعاتی باختر ،مرکز آموزشی ستاره که یکی از مراکز مهم تعلیمی زبان انگلیسی در سطح شهر کابل به شمار می آید و بیش از هفت هزار تن محصل  در آن شامل می­باشد و مسولان این مرکز  خواستار توجه بیشتر دولت در جهت رشد و گسترش تعلیم و تربیه میان جوانان کشور شدند.

آنان تلاشهایی را که دولت تا به حال در راستای گسترش معارف و تحصیلات عالی در کشور انجام داده مهم توصیف نموده، اما آن را کافی و بسنده ندانسته و بر اتخاذ تدابیر بهتر در این زمینه، تأکید کردند.

محمد کریم خلیلی معاون رییس جمهور از احساس نیک و وطن­دوستانة این جوانان قدردانی نموده و یادآور شد که هیچ کشوری بدون خیزش علمی نتوانسته به موفقیت برسد؛ از همین­رو افغانستان زمانی می­تواند در عرصه­های گوناگون به خصوص صنعت و اقتصاد به موفقیت برسد که پیش از آن، از نیروی کافی بشری برخوردار باشد.

معاون رییس جمهور، پیشرفت علم و دانش در کشور را منوط به استفاده از اندوخته­های علمی، فرهنگی و صنعتیِ کشورهای مترقی جهان دانسته و تصریح کرد که این امکان، بدون آموختن زبانهای زنده و بین المللی دنیا میسر نمی­گردد.

معاون رییس جمهور ضمن بررسی مختصر پیشرفتها و چالشهای فعلی کشور، تأکید نمود که یکی از عوامل و علل چالشهای فعلی، وجود فقر علمی و فقر اقتصادی در کشور بوده و این وضعیت بدون گسترش و تعمیق آموزش و پرورش ببهود نمی­یابد.

معاون رییس جمهور از جوانان کشور خواست تا از کمترین فرصت در جهت کسب علم و دانش بیشترین استفاده را در جهت کسب علم و دانش نموده و از این طریق به روند رشد و ترقی کشور شان کمک نمایند.

معاون رییس جمهور حل چالشهای کشوری را با یک اراده فراگیر ملی ممکن دانسته و یادآور شد که حرکت هایی که از تمام تنوعات اجتماعی و فرهنگی کشور نمایندگی نکند، نمی­تواند پاسخگوی وضعیت موجود باشد.

همچنان وی، استفاده از نیروی جوانان را در ادارات دولتی ضروری توصیف نموده و اظهار داشت که بازسازی ادارات و عیار ساختن آنها با مقتضیات جدید، بدون حضور جوانان ممکن نیست و تنها جوانان است که با یک انگیزه گرم و پایان ناپذیر می­توانند پاسخگوی نیازهای حاضر باشند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا