اخباراقتصادTOP

نشستی به خاطر بازاریابی برای محصولات زراعتی کشور و صادرات آن، برگزارشد

کابل/اول جدی/باختر

نشستی به ریاست محمد اشرف غنی رییس  جمهوری اسلامی افغانستان به منظور بازاریابی برای محصولات زراعتی کشور و صادرات آن، دیروز در ارگ برگزار شد. 

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،در این نشست که مسوولان وزارت های زراعت، آبیاری و مالداری و مالیه و شمار دیگری از نهادهای ذیربط حضور داشتند، در خصوص ایجاد کامپلکس زراعتی در چهار زون کشور برای پروسس و صادرات میوه های تازه و خشک، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

همچنان خاطرنشان شد که ایجاد کامپلکس زراعتی از قندهار آغاز و بعداً در سایر زون های کشور تطبیق شود.

در این نشست در رابطه به مارکیت شناسی و اینکه این مارکیت ها به کدام محصولات زراعتی افغانستان ضرورت دارند، نیز بحث صورت گرفت.

رییس جمهوری پس از استماع نظریات و پیشنهادات مسوولان متذکره، گفت که با سکتور خصوصی کار شود تا چگونه می توانیم سطح صادرات به ویژه صادرات اقلام زراعتی افغانستان را افزایش دهیم.

رییس جمهوری  افزود که امارات متحدۀ عربی، قطر، کویت و عربستان سعودی، مارکیت های خوب برای محصولات زراعتی ما استند. وی تاکید کرد که ابتدا دیتابیس محصولات زراعتی ایجاد و میزان صادرات و واردات ما مشخص شود.

رییس جمهوری گفت که از ظرفیت سکتور خصوصی در زمینۀ افزایش صادرات محصولات زراعتی افغانستان، باید استفاده بهتر صورت گیرد.

رییس جمهوری کشور، مدیریت آب را که باعث افزایش محصولات زراعتی می شود و همچنان استندردهای صادرات آنرا را مهم خواند و گفت که حکومت یکجا با سکتور خصوصی در این عرصه کار کند.ماری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا