اخبارصحت

نشستی به خاطر مبارزه با شیوع موج دوم ویروس کرونا در کشور با مسوولان صحی مرکز و ولایت ها راه اندازی شد

کابل/ 4 قوس/ باختر

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست وزارت صحت‌عامه، در نشستی از طریق ویدیو کنفرانس با مسوولان صحی مرکز و صحت‌عامه ولایت ها به خاطر تدابیر و آمادگی‌ها در مراکز صحی مبارزه باشیوع موج دوم ویروس کرونا در کشور صحبت کرد.

در این نشست نخست مسوولان صحی ولایت ها در مورد وضعیت فعلی شیوع موج دوم ویروس کرونا در افغانستان و جهان معلومات دادند و از آمادگی‌های ادارات شان به خاطر مبارزه با شیوع موج دوم ویروس کرونا در کشور به رهبری وزارت اطمینان دادند.

داکترعثمانی، وضعیت فعلی شیوع موج دوم ویروس کرونا را در کشور تا اکنون نگران کننده ندانست و افزود، همه مسوولان صحی در مرکز و ولایت ها مکلف اند تا آمادگی‌های لازم را در امر مبارزه با شیوع دور دوم ویروس کرونا در کشور داشته باشند.

داکترعثمانی روی، تجهیز تمام مراکز صحی مبارزه با ویروس کرونا، تمدید قرار دادهای پروژه ویروس کرونا، بلند بردن ظرفیت تشخیص بیماران ویروس کرونا، اکمال و تجهیز مواد تشخیصیه به لابرتوارهای مرکز و ولایت ها، هماهنگی بیشتر بین ادارات و نظارت از کارکردهای ادارات صحبت کرد و به مسوولان هدایات لازم داد.

در ادامه سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، روی پرداخت هرچه زودتر معاشات کارمندان صحی ولایت ها، مسدود کردن آن عده از مراکز تشخیصیه خصوصی ویروس کرونا که خدمات غیر معیاری انجام می‌دهند با مسوولان صحبت کرد وهدایت داد که این مراکز، خدمات خود را مطابق به رهنمود‌های صحی و معیارات وزارت صحت‌عامه عیار کنند در غیر آن با افراد متخلف برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

در این نشست مسوولان صحی نظریات و پیشنهادات خود را روی مواردی که مطرح شد ارائه کردند و وعدۀ همکاری بیشتر را در این راستا به رهبری وزارت صحت‌عامه سپردند.  مومنه احمدیار

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا