سیاست

نشست مشورتی در رابطه به تعدیل قانون انتخابات برگزار شد

کابل باختر 19 دلو
نشست مشورتی با حضورداشت شماری از نامزدان ریاست جمهوری، نمایندگان تعدادی از نامزدان و شماری از رهبران احزاب سیاسی و نماینده گان آنان برگزار شد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این نشست که قبل از ظهر امروز در قصر چهارچنار ارگ تدویر یافت، در خصوص طرح تعدیل، ایزاد و حذف برخی از مواد قانون انتخابات، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
در آغاز نشست، رئیس جمهور با خوش آمدید به اشتراک کنندگان، گفت که اجماع عمومی به ضرورت تعدیل در قانون انتخابات است.
رئیس جمهور افزود که مسوده برای تعدیل قانون انتخابات آماده شده است تا نظریات همه گرفته شود و بر اساس آن تعدیل در قانون عملی شود.
سپس جلسه مشورتی، به ریاست استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور ادامه یافت و اشتراک کنندگان، دیدگاه ها، نظریات و پیشنهاد های شان را در رابطه به تعدیل قانون انتخابات به تفصیل بیان کردند.
استاد دانش گفت که مسوده برای تعدیل قانون انتخابات یک طرح حکومتی نیست، بلکه بیشتر از ۲۰ جلسه در این خصوص برگزار شده است و این طرح محصول پیشنهاد ها و مشوره های صورت گرفته می باشد.
نشست فیصله کرد، یک کمیتۀ تخنیکی که در ترکیب آن نمایندگان نامزدان، احزاب سیاسی و نهادهای جامعه مدنی مرتبط به انتخابات شامل باشند، طی دو روز روی مسودۀ مذکور بحث کرده و آن را نهایی کنند.# جاوید روشان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا