اخبارجهان

نیروی بحری اندونیزیا، اعضای بدن و پارچه های لباس قربانیان را ازمحل سقوط  طیارۀ مسافربری پیدا کرد

جاکارتا/ پی تی آی/21 جدی/باختر

مقام های اندونیزیایی می گویند که محل سقوط یک طیارۀ بوینگ ۷۳۷ که روز شنبه به فاصله کوتاهی بعد از پرواز از میدان هوایی بین المللی جاکارتا در بحرسقوط کرد را یافته اند.

همچنان امدادگران اندونیزیایی اوایل صبح  امروز اعضای بدن ، پارچه های لباس و تکه های فلز را از بحیرۀ جاوا بیرون کشیدند .

آژانس باختر به نقل از پی تی آی گزارش داد که بودی کاریا سومادی وزیر حمل و نقل اندونیزیا به خبرنگاران گفت که مقام ها پس از شناسایی محل احتمالی محل سقوط ، تلاش های گسترده جستجو را آغاز کردند.

مارشال هادی تی جاجانتو رییس اردوی اندونیزیا  گفت ، نیروی بحری آن کشور سیگنالی از راه دوراز طیاره شناسایی کردند که متناسب با مختصات آخرین تماس پیلوتان قبل از مفقود شدن طیاره است.

وی گفت ، ما بلافاصله غواصان خود را از واحد نخبگان نیروی بحری مستقر کردیم تا یافته ها را برای بیرون کشیدن قربانیان تعیین کنیم.

با گذشت بیش از 12 ساعت از قطع ارتباط طیارۀ بوینگ شرکت هوانوردی اندونیزیا ، اطلاعات کمی در مورد علت سقوط در دست است.

ماهیگیران در حومۀ منطقه  جزایر هزار در شمال ساحل جاکارتا ، گزارش دادند که بعد از ظهر دیروزصدای انفجار را شنیده اند.

ماهیگیران گفتند که باران شدیدی می بارید و هوا بسیار بد بود. بنابراین به سختی می توانستیم اطراف را ببینیم. اما پس از شنیدن صداها شاهد موج بزرگی از آب بودیم. ما بسیار شوکه شدیم و مستقیماً بقایای طیاره و سوخت اطراف کشتی خود را دیدیم.

سومادی گفت پرواز SJ182 قبل از اینکه در ساعت 2:36 بعد از ظهر انجام شود ، یک ساعت به تأخیر افتاد. وی گفت ، چهار دقیقه بعد ، پس از تماس پیلوت با کنترل ترافیک هوایی ، برای صعود به ارتفاع 29000 فوت (8،839 متر) ، از رادار ناپدید شد.

  از جملۀ 62 سرنشین این طیاره هفت تن کودک و سه نوزاد بودند.

طیاره در یک پرواز داخلی به ولایت کالیمانتان غربی در بورنو می رفت، که قرار بود ۹۰ دقیقه به طول انجامد با این حال حدود چهار دقیقه پس از پرواز دچار سانحه شد.فریده بابک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا