اخبارامنیتفرهنگ

نی خواستارتامین امنیت جان خبرنگاران درافغانستان شد

کابل/ ۲۰ قوس/ باختر

نی ازنهاد های دولتی خواسته است که به آن نهاد درمورد این که می توانند امنیت جان خبرنگاران را تامین کنند، اطمینان دهند.

به گزارش آژانس باختر، نی یا نهاد حمایت کننده رسانه های آزاد درحالی مسئله تامین امنیت خبرنگاران را مطرح می کند که امروز یک خبرنگار زن درشهرجلال آباد ترورشد.

نی در اعلامیه یی گفته است که ملاله میوند گرداننده برنامه های تلویزیون انعکاس و راننده اش طاهرخان صبح امروز حین رفتن به وظیفه در ساحه یی موسوم به گولایی عربان شهرجلال آباد ازسوی افراد مسلح تیرباران شدند و به شهادت رسیدند.

فرید خان سخنگوی قومندانی امنیه ننگرهاردراین مورد به دیدبان نی گفت« تیم تحقیقاتی بالای قضیه کاردارند وبعد جزییات با رسانه ها شریک خواهد شد.»

نی می گوید، نگرانی امنیتی جامعه خبرنگاری هر روز بیشتر ازپیش می شود درماه گذشته نیز یما سیاوش درکابل والیاس داعی درشهرلشکرگاۀ هلمند توسط ماین کارگذاری شده درموترحامل شان به شهادت رسیدند و تا کنون عاملان این جنایات ازسوی حکومت شناسایی وبه پنجۀ عدالت سپرده نشده است.

با کشته شدن ملاله پندارما این است که خبرنگاران وبه گونه ویژه بانوان خبرنگار با جرات قبل به کارشان حاضرنخواهند شد چیزی که دشمنان آگاهی مردم افغانستان ازدیرباز برآن تلاش دارند.

ما خواهان شناسایی عاملان ومحاکمه آن ها استیم. ازبین بردن خبرنگاران بی دفاع جنایت ضد بشری است و نشان می دهد که تروریستان به هیچ کسی ترحم ندارند و دولت نیز درشناسایی آن ها کوتاه آمده است.

با قتل این دو، جان باختگان خبرنگاران و کارمندان رسانه یی که درسال ۲۰۲۰ درجریان کاررسانه یی جان باخته اند به ده تن می رسد.ختم/برمک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا