جهان

هند خواهان تحویل فوری پیلوت اسیر شده خود در پاکستان، شد

دهلی جدید – ایرنا – 9 حوت – باختر
وزارت خارجه هند با احضار شارژدافیرپاکستان در دهلی جدید و اعتراض به نقض حریم هوایی این کشور توسط نیروی هوایی پاکستان، خواهان تحویل فوری و امن پیلوت  اسیر شده خود درپا کستان شد.
به گزارش منابع خبری بین ا لمللی ، به نقل از رسانه های هند، وزارت خارجه هند امروز در بیانیه ای به پخش تصاویر پیلوت مجروح هندی توسط رسانه های پاکستان به شدت اعتراض کرد و گفت که پخش این تصاویر نقض فاحش تمام قوانین بین المللی حقوق بشر و همچنین 'کنوانسیون ژنیو' است.
'عمران خان' صدراعظم پاکستان دیروز اعلام کرد: اکنون زمان آن رسیده است: ما عاقلانه عمل کنیم. اقدام پاکستان برای انتقال این پیام بود که اگر هند می تواند وارد کشور ما شود، ما نیز می توانیم اقدام مشابه انجام دهیم.
'خانم سوشما سواراج' وزیرامور خارجه هند در سفر خود به چین اعلام کرد: دهلی جدیدخواهان افزایش تنش با پاکستان نیست و ما مسوولانه و با خویشتنداری رفتار خواهیم کرد.
رسانه های هند دیروز از هدف قرار گرفتن یک جنگنده 'اف 16 ' متعلق به نیروی هوایی پاکستان در منطقه کشمیر خبر داده بودند.
پیش از آن رسانه های پاکستانی اعلام کردند که نیروی هوایی این کشور دو جنگنده هندی را درفضای  پاکستان سرنگون کرده و یک پیلوت هندی نیز اسیر شده است..
وزارت امور خارجه هند با صدور بیانیه ای تایید کرد که 'پس از تجاوز جنگنده های پاکستان به حریم فضایی هند، نیروی هوایی هند  به سرعت وارد عمل شد. در درگیری هوایی یک جنگنده نیروی هوایی پاکستان توسط جنگنده 'میگ 21 ' نیروی هوایی هند سرنگون شد. سقوط جنگنده پاکستانی در خاک آن کشور توسط نیروهای زمینی هند مشاهده شده است.
وزارت خارجه هند افزود: در این درگیری یک جنگنده میگ 21 هند نیز سقوط کرد وپیلوت  آن مفقود شده است. پاکستان ادعا می کندکه این پیلوت  را به اسارت گرفته است.
همچنین چندین تصویر در رسانه های پاکستان منتشر شد که در آن اسیر شدن یک پیلوت  هندی را نشان می داد.
حمله انتحاری 25ماه دلو در 'پولوامای' کشمیر و کشته شدن دستکم 41 پولیس، به تنش دنباله دار میان هند و پاکستان تبدیل شد.
هند می گوید که پاکستان از گروه تروریستی جیش محمد حمایت می کند اما اسلام آباد با رد این اتهامات، اعلام کرد که هند اول باید مدارک کافی در ارتباط با این ادعا ارائه دهد.
جنگنده های هندی سه شنبه این هفته  به مواضع گروه تروریستی جیش محمد مستقر در پاکستان حمله کردند و گفته می شود، 200 تا 300 تن از آنها را کشته اند..
پاکستان پس از این حمله اعلام کرد که به این اقدام هند واکنش نشان خواهد داد.
#شنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا