اخبارجهان

هند خواهان توقف پروازها به بریتانیا شد

دهلی جدید/ ان دی تی وی/1 جدی/ باختر

آرویند کیجریوال، وزیر اعلی دهلی جدید پایتخت هند امروز گفت که از حکومت آن کشور خواسته است که تمام پروازها از جانب بریتانیا به هند موقف شود.

آژانس باختر به نقل از رسانه های هند گزارش داد که این اقدام در پی جهش موج جدید ویروس کرونا که در بریتانیا دیده شده است، گرفته خواهد شد.

 دیروز نیز آلمان، بلجیم، جمهوری چک و برخی کشورهای اروپایی دیگر خواهان اعمال محدودیت در پروازها از بریتانیا شدند.

امروز در تویتی که منتشر شد، کیجروال گفت: “جهش جدیدی از ویروس کرونا در بریتانیا به وجود آمده است که یک گونۀ فوق العاده ساری است. من از حکومت مرکزی می خواهم همه پروازهای بریتانیا را بلافاصله ممنوع کند.”

روز یکشنبه، وزیر صحت بریتانیا هشدار داد که قرنطین سختگیرانه علیه لندن و جنوب شرقی بریتانیا اعمال شده است٬ ممکن است ماه ها طول بکشد٬ زیرا گونۀ جدید “از کنترل” خارج است.

بوریس جانسون صدراعظم بریتانیا٬ روزشنبه اعلام کرد که میلیون ها نفر باید برنامه های کریسمس را لغو کنند و از یکشنبه به بعد در خانه بمانند.

سوزان هاپکینز از صحت عمومی بریتانیا به سکای نیوز گفت: دانشمندان برای اولین بار نوع جدید ویروس کرونارا در ماه سپتامبر در یک بیمار کشف کردند. در ماه نوامبر، آنان دریافتند كه گونۀ جدیدی در مجموعه یی از موارد در منطقه كنت موجود بود كه به شهر های لندن و اسكس گسترش یافته است و در 11 دسامبر به حکومت بریتانیا اطلاع داده شد.

منابع دولتی گفته اند، وزارت صحت هند امروز جلسۀ گروه نظارت مشترک خود را برای بحث  در مورد ویروس جهش یافتۀ  کوویدنوزده فراخوانده است.

فریده بابک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا