سیاستاخبارجامعه

والی کابل: از غضب زمین در ساحات سبز جلوگیری شود

کابل/ ۳قوس/ باختر

محمد یعقوب حیدری والی کابل٬ امروز در نشست رسیدگی و جلوگیری از غصب زمین‌های کمربند سبز در کابل گفت: از غضب زمین های ساحات سبز جلوگیری شود.

به گزارش آژانس باختر؛ در این نشست محمد امان امانیار٬ رییس جنگل های  وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در مورد روند پروژۀ کمربند سبز معلومات داد و گفت که 17 ساحه را تحت پوشش کمربند سبز قرارداده اند که برخی ساحات این کمربند سبز٬ ازسوی مردم غصب شده است و در آن ساحات٬ خانه‌های مسکونی اعمار کرده اند.

امانیار گفت که هر شخصی که زمین علفچر و ساحات سبز و جنگل ها را غصب می کند٬ مجرم شناخته می شود و به حبس متوسط محکوم می شود٬ و از ادارۀ محلی کابل خواست که از غصب زمین جلوگیری کند و غاصبان را به ارگان های عدلی و قضایی معرفی کند.

محمدیعقوب حیدری، والی کابل این پروژه را بسیار مهم وحیاتی برای محیط زیست خواند و گفت که با توجه به نفوس بیش ازحد در کابل، این پروژه می‌تواند در کاهش آلود‌گی هوای این ولایت بسیار موثر و مفید واقع شود.

حیدری اظهارداشت که آلودگی هوا در کابل٬ یکی از چالش‌های عمده است و پروژۀ کمربند سبز با ایجاد سرسبزی، هوای پایتخت را تصفیه و پاک خواهد کرد.

والی کابل از مسوولان پروژۀ کمربند سبز خواست که فهرست زمین‌های غصب شده، نقشه و کروکی پروژۀ کمربند سبز را با ادارۀ محلی کابل شریک کرده و به ولسوال و قومندان امنیۀ ولسوالی ده سبز نیز هدایت داد تا از غصب زمین در آن ولسوالی جلوگیری کنند و به ساکنان آن ساحات اطلاع داده شود و خانه‌های اعمار شده را تخریب و عاملان آنرا حضار کنند. بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا